DAJ CYNK

TELEPOLIS.PL Stars: taryfy "no limit" w oferach na kartę

27.09.2016

Dodane przez: Redakcja

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 93466

W poprzednich rankingach TELEPOLIS.PL Stars ocenialiśmy nielimitowane oferty abonamentowe, zarówno z telefonem, jak i bez niego. Ponieważ nie każdy chce wiązać się umową, tym razem przyjrzeliśmy się ofertom na kartę.

W poprzednich rankingach TELEPOLIS.PL Stars ocenialiśmy nielimitowane oferty abonamentowe, zarówno z telefonem, jak i bez niego. Ponieważ nie każdy chce wiązać się umową, tym razem przyjrzeliśmy się ofertom na kartę.



Uczestnicy rankingu i kryteria oceny

W zestawieniu skupiliśmy się na ofertach prepaid zawierających pakiet "nolimit" dla połączeń komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y oraz przynajmniej 2 GB transmisji danych na 30 dni. Porównywaliśmy oferty dla nowych numerów, bez opcji MNP. Tym razem do "nolimitu" nie zaliczaliśmy MMS-ów, ponieważ większość ofert na kartę ich nie zawiera. Warto też przypomnieć, że według GUS-u w 2015 roku statystyczny abonent wysłał zaledwie 13 MMS-ów, można więc ich koszt uznać za wartość pomijalną. Nie porównywaliśmy także terminów ważności konta przyjmując założenie, że pakiet i tak będzie odnawiany co miesiąc.

Do rankingu trafiło w sumie 13 ofert różnych operatorów:

  • T-Mobile - T-Mobile na kartę
  • Heyah - Smart M
  • Orange - Orange na kartę,
  • Orange - Orange free na kartę,
  • Nju mobile - nju mobile na kartę
  • Play - Formuła unlimited na kartę
  • RedBull Mobile - Red Bull Mobile Energy na kartę
  • Virgin Mobile - #BEZLIMITU
  • Lajt Mobile - Na kartę
  • Lycamobile - Do Wszystkich M
  • Mobile Vikings - Viking 29 nolimit (taryfa Minuty+SMS+Internet)
  • Fakt Mobile
  • Plus - Plus na kartę *)

*) Plus, jako jedyny z czterech dużych operatorów, nie ma w ofercie na kartę nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne - oferuje jedynie 200 minut za 5 zł. Zadecydowaliśmy, że mimo wszystko warto uczynić ten jeden wyjątek i uwzględnić ofertę w zestawieniu.

Kryteria wyboru zwycięzcy

Najważniejszym kryterium oceny każdej oferty była łączna cena za pakiet lub sumę pakietów spełniających warunki minimalne. Nie uwzględnialiśmy opłaty za zakup startera, ponieważ jest jednorazowa, ale przedstawiliśmy ją w tabeli. W tabelce prezentujemy również inne dane, tj. informacje o MMS-ach, o odnawianiu się pakietów, o zasadzie naliczania opłat po wykorzystaniu pakietu transmisji danych, a także o sposobie rozliczania sesji transmisji danych.

Zwycięzcy rankingu

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło sieci Play. Za pakiet nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y oraz pakiet 6 GB danych zapłacić trzeba 25 zł. Zwrócić trzeba tylko uwagę na fakt, że pakiet danych nie posiada "lejka" i po wykorzystaniu go albo użytkownik wykupi dodatkową usługę, albo przesyłane dane naliczane będą po stawkach standardowych.

Na drugim miejscu znalazły się trzy oferty: Virgin Mobile, Mobile Vikings i Lycamobile. Wszystkie wymienione są dostępne za 29 zł, różnią się jednak wielkością pakietów - dostajemy odpowiednio 7, 4 i 12 GB transferu. Oferty różnią się także innymi szczegółami. I tak Virgin Mobile oferuje taktowanie co 5 kB (co jest zaletą), Mobile Vikings w pakiecie nolimit uwzględnia także MMS-y, natomiast Lycamobile wyróżnia się mniej pozytywnie, nie oferując "lejka" po wykorzystaniu pakietu danych.

Komentarze
Zaloguj się
228. ~
0

2018-07-19 23:46:40

Obecnie to chyba a2mobile zeszło na 19,90 za full no-limit. Nic chyba tańszego nie ma, najwyżej jakieś abonamenty przez kilka miesięcy promocyjne, a potem słono trzeba płacić.

Odpowiedz

227. ~Tomasz
0

2017-12-01 18:17:10

Przeczytałem ten artykuł po ponad roku jeszcze raz. Wszyscy zeszli z cenami w dół, a Orange nadal drogie. Pełny no-limit za 35 zł ;) To chyba żart jakiś

Odpowiedz

226. ~adf67
0

2017-06-02 16:44:41

Play nie wygrywa dla każdego (nawet biorąc kryteria z artykułu,) ponieważ gdy nie ma zasięgu P4 nie ma netu (tylko rozmowy są przełączane na inną dostępną sieć).Lepszy T-mobile za 25 zl = nolimit + 10GB

Odpowiedz

225. ~Piter
0

2017-05-13 09:57:28

Bledy sa w tey zestawieniu jest tu star oferta t-mobila w tej chwili T-mobile daje za 25 zl rozmowy i smsm free +10 GB netu wiec jest tanszy od virgina czy playa.

Odpowiedz

224. ~Aladar
0

2016-10-27 11:21:00

Według mnie nie same koszta się liczą, choć są bardzo ważne. trzeba wziąć też pod uwage także usługi, które poprawiają komfort korzystania z danej sieci. Dla mnie jest to sprawa bardzo istotna. Są to takie usługi jak: połączenia oczekujące połączenia konferencyjne, możliwość przekierowania numeru, wyłączenia kodu pin, obsługi mms-ów, ( nie w pakiecie, ale w ogóle. ) strasznie słabo nie móc od kogoś otrzymać MMS-a, niektóre telefony dłuższe wiadomości SMS przerabiają na MMS. Jeżeli dana sieć nie obsługuje wiadomości MMS to nawet nie będziemy wiedzieć, że ktoś do nas napisał. Aplikacji do zarządzania kontem niektóre sieci takie jak premium, czy a2 nie posiadają aplikacji do zarządzania usługami. Liczy się też ile zapłacimy za kontakt z infolinią operatora, ile zapłacimy za wymianę karty SIM, jak dla mnie ważna jest też ważność konta, bardzo nieprzyjemnie jest nie móc wykonywać połączeń choć pieniążki są na koncie, ( niektórzy operatorzy juz po 14 dniach od zablokowania rozmów wychodzących zabiorą wszystko co mieliśmy na koncie.) wtedy całe oszczędzanie może wziąć w łeb. Jest jeszcze sprawa automatyki pakietów, ja osobiście nie chcę się zastanawiać kiedy mi się skończy pakiet i kiedy włączyć nowy. Bo jak przegapię włączenie to będę korzystać według cennika i szybciutko będę bez środków na koncie . Tak ja to widzę.

Odpowiedz

223. ~halinka88
0

2016-10-18 13:53:13

Ja właśnie przeszłam z virgin do Premium Mobile, bo tu oferta jest jednak lepsza. Za 19 zł masz smsy i rozmowy do WSZYSTKICH za free i 5 GB neta. a pełen nolimit tak, jak w virgin za 29 zł, tylko, ze w Premium Mobile jest aż 10 GB. A dodatkowo dostaję kartę Open Card za darmo!

Odpowiedz

222. ~,.,,.,
0

2016-10-14 19:51:17

VIRGIN MOBILE ZA 19 ZŁ 5,5 GB NETA SMS FREE DO WSZYSTKICH ROZMOWY DO PLAY I VIRGIN FREE DO RESZTY 100 MINUT CHYBA NAJLEPSZY PAKIET MOZNA DOKUPIC MINUT LUB WZIĄŚĆ ZA 29 ZŁ WSZYSTKO FREE I 8 GB NETA !!!

Odpowiedz

221. ~xxxgo
0

2016-10-09 23:23:04

@211 jasne, lecz taki ranking jest zrobiony dla laików, którzy nie znają się na ofertach, a wchodząc na taką stronę i czytając ten ranking wybiorą najbardziej korzystną ofertę (która nią nie będzie). Sensowność rankingu w skali od 1 do 10 oceniam na 1 :)

Odpowiedz

220. ~Petro
-1

2016-10-09 20:01:11

Taki ranking moim zdaniem jest zbędny, ale to tylko moje skromne zdanie. Jest świetna strona komorkomat.pl Tam jest wszystko dokładnie przedstawione i bardziej profesjonalnie, gdyż strona się na tym głównie skupia. I tak np. nie mam tutaj istotnej nowej sieci a2mobile, która można śmiało rzec, ma jedną z najlepszych ofert. Należy ona do operatora AREO2. Pozdrawiam

Odpowiedz

219. ~Jo
0

2016-10-09 13:26:08

218. ~Tomasz z Lubuskiego : ...mam, nie narzekam na zasięg, ani na jakość połączeń... nadajniki sztywno na ERA albo PLUS, płacę grosze, gadam dużo, zasięg i jakość rozmów super... nie wiem w czym masz problem.. ? może z podpisaną umową na 24 miechy i rachunkiem w innej sieci.. ? :)

Odpowiedz

218. ~Tomasz z Lubuskiego
1

2016-10-09 13:20:57

Pley .... z jakoscia polaczenia i zasiegiem nie powinna byc na pierwszym miejscu.

Odpowiedz

217. KA
0

2016-10-09 09:09:41

W zestawieniu są tylko 4 oferty no-limit, bo tylko 4 mają mmsy. Nie piszcie, że nie potrzeba, bo wiele osób korzysta. Dlaczego autor nazwał no-limitem oferty bez pewnych elementów??? Poza tym nic cenowo nie przebije RBM energy pod warunkiem, że będziemy aktywować pakiet 3dniowy rano, czyli na 4 dni. Podsumowując: kiepska robota ten /''ranking/''.

Odpowiedz

216. ~zgj
-1

2016-10-08 07:28:05

Liderem i tak jest Plush: dają najwięcej!

Odpowiedz

215. ~zgj
-1

2016-10-08 07:27:05

Liderem i tak jest Plush: www.youtube.com/watch?v=Wx49w-4gYXw dają najwięcej!

Odpowiedz

214. ~dasdasdasdasd
-1

2016-10-08 03:50:33

ja tam mam w virgin i nie narzekam :)

Odpowiedz