DAJ CYNK

TELEPOLIS.PL Stars: taryfy "no limit" w oferach na kartę

27.09.2016

Dodane przez: Redakcja

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 93930

W poprzednich rankingach TELEPOLIS.PL Stars ocenialiśmy nielimitowane oferty abonamentowe, zarówno z telefonem, jak i bez niego. Ponieważ nie każdy chce wiązać się umową, tym razem przyjrzeliśmy się ofertom na kartę.

W poprzednich rankingach TELEPOLIS.PL Stars ocenialiśmy nielimitowane oferty abonamentowe, zarówno z telefonem, jak i bez niego. Ponieważ nie każdy chce wiązać się umową, tym razem przyjrzeliśmy się ofertom na kartę.Uczestnicy rankingu i kryteria oceny

W zestawieniu skupiliśmy się na ofertach prepaid zawierających pakiet "nolimit" dla połączeń komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y oraz przynajmniej 2 GB transmisji danych na 30 dni. Porównywaliśmy oferty dla nowych numerów, bez opcji MNP. Tym razem do "nolimitu" nie zaliczaliśmy MMS-ów, ponieważ większość ofert na kartę ich nie zawiera. Warto też przypomnieć, że według GUS-u w 2015 roku statystyczny abonent wysłał zaledwie 13 MMS-ów, można więc ich koszt uznać za wartość pomijalną. Nie porównywaliśmy także terminów ważności konta przyjmując założenie, że pakiet i tak będzie odnawiany co miesiąc.

Do rankingu trafiło w sumie 13 ofert różnych operatorów:

 • T-Mobile - T-Mobile na kartę
 • Heyah - Smart M
 • Orange - Orange na kartę,
 • Orange - Orange free na kartę,
 • Nju mobile - nju mobile na kartę
 • Play - Formuła unlimited na kartę
 • RedBull Mobile - Red Bull Mobile Energy na kartę
 • Virgin Mobile - #BEZLIMITU
 • Lajt Mobile - Na kartę
 • Lycamobile - Do Wszystkich M
 • Mobile Vikings - Viking 29 nolimit (taryfa Minuty+SMS+Internet)
 • Fakt Mobile
 • Plus - Plus na kartę *)

*) Plus, jako jedyny z czterech dużych operatorów, nie ma w ofercie na kartę nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne - oferuje jedynie 200 minut za 5 zł. Zadecydowaliśmy, że mimo wszystko warto uczynić ten jeden wyjątek i uwzględnić ofertę w zestawieniu.

Kryteria wyboru zwycięzcy

Najważniejszym kryterium oceny każdej oferty była łączna cena za pakiet lub sumę pakietów spełniających warunki minimalne. Nie uwzględnialiśmy opłaty za zakup startera, ponieważ jest jednorazowa, ale przedstawiliśmy ją w tabeli. W tabelce prezentujemy również inne dane, tj. informacje o MMS-ach, o odnawianiu się pakietów, o zasadzie naliczania opłat po wykorzystaniu pakietu transmisji danych, a także o sposobie rozliczania sesji transmisji danych.

Zwycięzcy rankingu

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło sieci Play. Za pakiet nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y oraz pakiet 6 GB danych zapłacić trzeba 25 zł. Zwrócić trzeba tylko uwagę na fakt, że pakiet danych nie posiada "lejka" i po wykorzystaniu go albo użytkownik wykupi dodatkową usługę, albo przesyłane dane naliczane będą po stawkach standardowych.

Na drugim miejscu znalazły się trzy oferty: Virgin Mobile, Mobile Vikings i Lycamobile. Wszystkie wymienione są dostępne za 29 zł, różnią się jednak wielkością pakietów - dostajemy odpowiednio 7, 4 i 12 GB transferu. Oferty różnią się także innymi szczegółami. I tak Virgin Mobile oferuje taktowanie co 5 kB (co jest zaletą), Mobile Vikings w pakiecie nolimit uwzględnia także MMS-y, natomiast Lycamobile wyróżnia się mniej pozytywnie, nie oferując "lejka" po wykorzystaniu pakietu danych.

Komentarze
Zaloguj się