DAJ CYNK

TELEPOLIS.PL Stars: taryfy "no limit" bez telefonu na 12 miesięcy

06.04.2016

Dodane przez: Redakcja

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 45176

TELEPOLIS.PL Stars to nowa inicjatywa redakcji TELEPOLIS.PL. Dzięki niej chcemy prezentować i nagradzać najlepsze oferty telekomunikacyjne.

TELEPOLIS.PL Stars to nowa inicjatywa redakcji TELEPOLIS.PL. Dzięki niej chcemy prezentować i nagradzać najlepsze oferty telekomunikacyjne i najlepszy sprzęt do ich wykorzystania.

W jaki sposób możesz mieć wpływ na wyniki rankingu?

Aby zapewnić wpływ użytkowników na parametry rankingów, kryteria jakie będą brane pod uwagę przy układaniu zestawień będą wynikały z głosowania użytkowników portalu Fast50Club. Na platformie udostępniane są ankiety, które wypełniać mogą zarejestrowani użytkownicy.

Czym jest Fast50Club?

Fast50Club to platforma internetowa, na której za skuteczne polecenie lub skorzystanie z oferty produktów finansowych i telekomunikacyjnych otrzymać można bonus finansowy. Pozwala to oszczędzić czas i pieniądze, a także pomóc swoim znajomym. A co najważniejsze: zarobić realne pieniądze!

Uczestnicy rankingu i kryteria oceny

Do dzisiejszego rankingu trafiły ofert bez limitu, zawierające wliczone w kwotę abonamentu nielimitowane połączenia na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet danych (minimum 2 GB). Wzięliśmy pod uwagę oferty dla nowych klientów, bez telefonu, z wymogiem utrzymania przez 12 miesięcy, dostępne w internetowym kanale sprzedaży. Gdy do spełnienia założonego minimum brakowało jakiejś usługi (np. nielimitowanych MMS-ów), jej cenę doliczaliśmy do miesięcznych kosztów.

W rankingu, do porównania trafiło w sumie 9 ofert różnych operatorów:

  • Plus - Ja+ 59,99,
  • T-Mobile - Jump Go
  • Orange - Smart Plan LTE elastyczna tylko SIM,
  • Play Formuła Smartfon Unlimited Tylko SIM
  • Red Bull Mobile Energy z pakietem nolimit 30 zł,
  • nju mobile z rachunkiem
  • Heyah non stop - Smart M
  • Lajt Mobile - Lajtowy no limit Rozmowy, SMS-y/MMS-y + 4 GB
  • FM Group Mobile - Best Move free 29,90

Kryteria wyboru zwycięzcy

Najważniejszym kryterium oceny każdej oferty była Łączna Wartość Umowy (ŁWU), na którą składał się abonament, koszt aktywacji i ewentualny dodatkowy koszt pakietu potrzebnego do spełnienia parametrów minimalnych. Założyliśmy także brak zwyżek kosztów np. za brak zgód marketingowych, fakturę papierową czy też nieterminową płatność.

Na pozycję oferty wpływu nie miały wszelkie dodatki takie jak np. usługa strumieniowego przesyłania muzyki. Tego typu opcje wypunktowane zostały w uwagach. Spełniamy tym samym postulaty czytelników z poprzednich rankingów.

Zwycięzcy rankingu

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło FM Group Mobile. Za nielimitowaną taryfę oraz 5 GB danych w ofercie Best Move free 29,90 przez 12 miesięcy zapłacić trzeba będzie łącznie 359,80 zł, co daje średniomiesięcznie 29,98 zł. Zaznaczyć trzeba, że opłata aktywacyjna wynosi 1 zł, a w cenniku nie znaleźliśmy dopłat za brak zgód marketingowych oraz nieterminową płatność.

Drugie miejsce w rankingu przypadło Heyah w ofercie Smart M. Za nielimitowany pakiet oraz 2 GB danych łączna wartość umowy wyniesie 419,76 zł (średniomiesięcznie 34,98 zł). Nie ma tutaj opłaty aktywacyjnej, ale wliczony został rabat za udzielenie zgody marketingowej w wysokości 4,99 zł. Warto wspomnieć także, że oferta nie zawiera długoterminowej umowy, a automatycznie przedłużane jednomiesięczne okresy można wypowiedzieć na 15 dni przed upływem terminu.

Trzecie miejsce zajęła oferta RedBull Mobile z pakietem nolimit, w ramach którego użytkownik otrzymuje 5 GB danych. Łączna wartość umowy wyniesie 427 zł (średniomiesięcznie 35,58 zł) i jest wliczona w to opłata aktywacyjna 49 zł. W kwotę abonamentu wliczono także dwa rabaty: za terminową płatność oraz zgody marketingowe. Z dodatkowych plusów należy wymienić, że umowa jest jednomiesięczna, a operator oferuje wliczoną usługę muzyczna Tidal na 24 miesiące.

Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazła się oferta nju mobile z rachunkiem. Za nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz 2GB danych (a w promocji do końca września 10 GB) zapłacić trzeba będzie łącznie 468,80 zł, co daje średniomiesięcznie 39 zł. W ofercie nie występuje opłata aktywacyjna, nie znaleźliśmy także dopłat za brak zgód marketingowych oraz nieterminową płatność.

Komentarze
Zaloguj się
116. ~Anna Badowska
0

2016-11-30 23:02:21

Na moim blogu jest jeszcze lepsza oferta FM MOBILE ważna do końca grudnia 2016 roku. Przez 6 miesięcy abonament za 1 zł/miesięcznie a potem przez 18 miesięcy 29,90 zł miesięcznie.

Odpowiedz

115. KarolK
0

2016-05-24 13:14:06

Premium Mobile ma również dobrąofertę na abonament no limit a nie zostali uwzględnieni w rankingu... ?

Odpowiedz

114. ~nowy viking
0

2016-04-29 18:19:58

Tylko Viking Mobile

Odpowiedz

113. ~gosc
0

2016-04-29 17:48:23

12 lat w plusie aż odkryłem koniec ery abonamentu. Viking, Virgin, FM wymiatają (szczególnie Viking). Naprawdę trzeba być niezłym łosiem, żeby obecnie tkwić w abonamencie. VIking miażdży konkurencję, jedyny minus to brak możliwości stałych zleceń lub przelania większej kwoty.

Odpowiedz

112. ~hasd
0

2016-04-24 19:27:49

Dla mnie jak powyżej, oferta w FM Group Mobile bardzo dobra jakościowo, jeżeli chodzi o zasięg, jak i o obsługę klienta i możliwość rabatowania abonamentu do 1 gr / m-c. Polecam sie zapoznać

Odpowiedz

111. ~play25
0

2016-04-23 20:32:12

Ranking jest błędny. W ofercie Fm Group Mobile, do zwycięskiej oferty Best Move free 29,90 doliczane jest 10 złotych za wpłatę po terminie.

Odpowiedz

110. ~matus
0

2016-04-22 14:39:37

używam FM Mobile dokładnie tej oferty od kilku miesięcy i to jest dla mnie miazga :) sieć działa na tych samych łączach co plus i zasięg LTE jest praktycznie w każdym miejscu :) oferta nie zawierała żadnych pułapek a na dodatek można rabatować sobie miesięczny abonament do 1 grosza przez polecenia :) Dla mnie zasłużone 1 miejsce :D

Odpowiedz

109. BUCKS
0

2016-04-21 14:09:46

@105Jeśli ta bliska osoba ma telefon w Nju z rachunkiem dłużej niż pół roku to w ramach usługi "Im dłużej tym lepiej" internet ulega podwojeniu, więc we Wszystko komórkowe za 29zł będą 4 GB zamiast 2 GB, a po roku będzie to 5 GB (2,5x więcej), więc net powinien Ci starczyć z tego co piszesz. Teraz dają w promocji do września 10 GB, więc przy wielokrotności będzie to 20, 25 GB.Jeśli nie dzwonisz na stacjonarki albo zdarza się to sporadycznie to po co odgórnie wywalać dodatkowe 10zł/mc lepiej je zapłacić jak będzie faktyczna potrzeba. Jeśli z czasem stwierdzisz, że potrzebujesz więcej netu to możesz zmienić na Jeden na wszystko za 39zł.Dla mnie oferta za 29zł jest najbardziej optymalna i uniwersalna, a potem zobaczymy co będzie na rynku albo z jakich promocji Nju się wycofa itd.

Odpowiedz

108. ~matis
0

2016-04-20 13:08:28

@106 Myślę, że do oferty Wszystko komórkowe doliczyli 10 zł za nielimitowane stacjonarne, które były wymogiem. Tak wychodzi korzystniej.

Odpowiedz

107. ~Liwiusz
0

2016-04-19 15:58:00

W tmobile w jump go jest 1gb, a nie 2gb jak to widać w tabeli

Odpowiedz

106. ~Blade
0

2016-04-17 23:10:06

Droga redakcjo,Jeżeli przedstawiacie oferty to róbcie je rzetelnie. Używam Nju od 28 miesięcy i oferta, która jest opisana w tabeli kosztuje 29 zł a nie 39. Za 39 jest 5 GB na wejściu z programem im dłużej tym lepiej 15 GB. Tym samym policzcie 12 x 29 co daje 348 a nie 468.

Odpowiedz

105. ~KLIENT
0

2016-04-17 13:22:02

@104dziękuję. Bliska osoba to tu pełne zaufanie. Z netu nie korzysta a dla mnie 5GB starczy tak więc chyba nie znajdę, nie znajdziemy lepszej oferty no limit bez lojalki gdzie na osobę wyjdzie miesięcznie 24 zł miesięcznie za ofertę no limit na wszystko?! Zaznaczam że oboje duzo dzwonimy i mmsujemy

Odpowiedz

104. BUCKS
0

2016-04-16 18:18:20

@103Pamiętaj, że Nju Dodatkowy musi być zarejestrowany na tę samą osobę co numer główny, więc formalnie musiałbyś przepisać swój numer na tę osobę bliską i mieć do niej na tyle duże zaufanie, że nawet jeśli w przyszłości przestanie być Ci bliska to odda Twój numer bez problemu.Jeśli kwestie zaufania są jasne to sam musisz sobie odpowiedzieć, czy 5 GB na dwa numery Ci starczy.Na dniach w promocji dla usługi Jeden na wszystko za 39zł ma być dostępne 13 GB, bądź krotność tych limitów za staż, w ramach usługi "Im dłużej tym lepiej".Istotne jest to, że pakiet danych nie jest dzielony na 2 równe części lecz jest on dzielony dynamicznie, więc jeden numer może np. w 1 dzień zużyć cały pakiet, podczas, gdy dla Ciebie nic nie zostanie i do końca okresu rozliczeniowego oboje będziecie mieli lejek.Dlatego taki tandem jest fajny jeśli obie osoby nie są maniakami internetu i nie zużywają wielu GB co miesiąc, bo inaczej może być konflikt interesów i problem z brakiem internetu ;)Jeśli stacjonarki i GB nie są istotne to możesz rozważyć usługę "Wszystko komórkowe za 29zł" będzie wtedy średnio 5zł taniej za 1 numer.Wracając do sedna to Nju z rachunkiem jest dobrą ofertą i wybierając ją nie robisz błędu. Brak cyrografu pozwala na przejście do innej sieci z dnia na dzień jeśli coś Ci nie będzie odpowiadało lub nagle zmienisz zdanie.

Odpowiedz