DAJ CYNK

TELEPOLIS.PL Stars: taryfy "no limit" bez telefonu na 12 miesięcy

Dodane przez: Redakcja

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 47432

TELEPOLIS.PL Stars to nowa inicjatywa redakcji TELEPOLIS.PL. Dzięki niej chcemy prezentować i nagradzać najlepsze oferty telekomunikacyjne.

TELEPOLIS.PL Stars to nowa inicjatywa redakcji TELEPOLIS.PL. Dzięki niej chcemy prezentować i nagradzać najlepsze oferty telekomunikacyjne i najlepszy sprzęt do ich wykorzystania.

W jaki sposób możesz mieć wpływ na wyniki rankingu?

Aby zapewnić wpływ użytkowników na parametry rankingów, kryteria jakie będą brane pod uwagę przy układaniu zestawień będą wynikały z głosowania użytkowników portalu Fast50Club. Na platformie udostępniane są ankiety, które wypełniać mogą zarejestrowani użytkownicy.

Czym jest Fast50Club?

Fast50Club to platforma internetowa, na której za skuteczne polecenie lub skorzystanie z oferty produktów finansowych i telekomunikacyjnych otrzymać można bonus finansowy. Pozwala to oszczędzić czas i pieniądze, a także pomóc swoim znajomym. A co najważniejsze: zarobić realne pieniądze!

Uczestnicy rankingu i kryteria oceny

Do dzisiejszego rankingu trafiły ofert bez limitu, zawierające wliczone w kwotę abonamentu nielimitowane połączenia na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet danych (minimum 2 GB). Wzięliśmy pod uwagę oferty dla nowych klientów, bez telefonu, z wymogiem utrzymania przez 12 miesięcy, dostępne w internetowym kanale sprzedaży. Gdy do spełnienia założonego minimum brakowało jakiejś usługi (np. nielimitowanych MMS-ów), jej cenę doliczaliśmy do miesięcznych kosztów.

W rankingu, do porównania trafiło w sumie 9 ofert różnych operatorów:

  • Plus - Ja+ 59,99,
  • T-Mobile - Jump Go
  • Orange - Smart Plan LTE elastyczna tylko SIM,
  • Play Formuła Smartfon Unlimited Tylko SIM
  • Red Bull Mobile Energy z pakietem nolimit 30 zł,
  • nju mobile z rachunkiem
  • Heyah non stop - Smart M
  • Lajt Mobile - Lajtowy no limit Rozmowy, SMS-y/MMS-y + 4 GB
  • FM Group Mobile - Best Move free 29,90

Kryteria wyboru zwycięzcy

Najważniejszym kryterium oceny każdej oferty była Łączna Wartość Umowy (ŁWU), na którą składał się abonament, koszt aktywacji i ewentualny dodatkowy koszt pakietu potrzebnego do spełnienia parametrów minimalnych. Założyliśmy także brak zwyżek kosztów np. za brak zgód marketingowych, fakturę papierową czy też nieterminową płatność.

Na pozycję oferty wpływu nie miały wszelkie dodatki takie jak np. usługa strumieniowego przesyłania muzyki. Tego typu opcje wypunktowane zostały w uwagach. Spełniamy tym samym postulaty czytelników z poprzednich rankingów.

Zwycięzcy rankingu

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło FM Group Mobile. Za nielimitowaną taryfę oraz 5 GB danych w ofercie Best Move free 29,90 przez 12 miesięcy zapłacić trzeba będzie łącznie 359,80 zł, co daje średniomiesięcznie 29,98 zł. Zaznaczyć trzeba, że opłata aktywacyjna wynosi 1 zł, a w cenniku nie znaleźliśmy dopłat za brak zgód marketingowych oraz nieterminową płatność.

Drugie miejsce w rankingu przypadło Heyah w ofercie Smart M. Za nielimitowany pakiet oraz 2 GB danych łączna wartość umowy wyniesie 419,76 zł (średniomiesięcznie 34,98 zł). Nie ma tutaj opłaty aktywacyjnej, ale wliczony został rabat za udzielenie zgody marketingowej w wysokości 4,99 zł. Warto wspomnieć także, że oferta nie zawiera długoterminowej umowy, a automatycznie przedłużane jednomiesięczne okresy można wypowiedzieć na 15 dni przed upływem terminu.

Trzecie miejsce zajęła oferta RedBull Mobile z pakietem nolimit, w ramach którego użytkownik otrzymuje 5 GB danych. Łączna wartość umowy wyniesie 427 zł (średniomiesięcznie 35,58 zł) i jest wliczona w to opłata aktywacyjna 49 zł. W kwotę abonamentu wliczono także dwa rabaty: za terminową płatność oraz zgody marketingowe. Z dodatkowych plusów należy wymienić, że umowa jest jednomiesięczna, a operator oferuje wliczoną usługę muzyczna Tidal na 24 miesiące.

Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazła się oferta nju mobile z rachunkiem. Za nielimitowane rozmowy i wiadomości oraz 2GB danych (a w promocji do końca września 10 GB) zapłacić trzeba będzie łącznie 468,80 zł, co daje średniomiesięcznie 39 zł. W ofercie nie występuje opłata aktywacyjna, nie znaleźliśmy także dopłat za brak zgód marketingowych oraz nieterminową płatność.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu