DAJ CYNK

TELEPOLIS.PL Stars: Huawei P9 w ofertach abonamentowych

23.06.2016

Dodane przez: Redakcja

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 26823

W przedostatnim rankingu przyznaliśmy TELEPOLIS.PL Stars Huawei P9 w kategorii najlepszy flagowiec do zdjęć. Teraz przyszedł czas na przyznanie "gwiazdki" operatorowi, który ma najkorzystniejszą ofertę z tym telefonem.

W przedostatnim rankingu przyznaliśmy TELEPOLIS.PL Stars Huawei P9 w kategorii najlepszy flagowiec do zdjęć. Teraz przyszedł czas na przyznanie "gwiazdki" operatorowi, który ma najkorzystniejszą ofertę z tym telefonem.

Zobacz: TELEPOLIS.PL Stars - najlepszy flagowiec do zdjęć.

Uczestnicy rankingu i kryteria oceny

Do rankingu trafiły oferty abonamentowe zawierające nielimitowane połączenia, wiadomości oraz minimum 5 GB transmisji danych. Jeśli do spełnienia warunków konieczne było wydanie dodatkowych kilku złotych na usługę, to taka oferta również był brana pod uwagę, a cenę usługi dodaliśmy do miesięcznych kosztów.

Wzięliśmy pod uwagę oferty dla nowych klientów, z umową na 24 miesiące, z e-fakturą, dostępne w internetowym kanale sprzedaży. Ocenialiśmy oferty z telefonem Huawei P9 w zestawie z tańszym i droższym abonamentem.

W rankingu do porównania trafiło w sumie 8 ofert od czterech operatorów:

  • Plus: JA+ 89,99+ oraz JA+ 139,99+,
  • T-Mobile: Comfort oraz Max,
  • Orange: Smart Plan LTE na raty,
  • Play: Formuła Solo M oraz Formuła Solo L.

Kryteria wyboru zwycięzcy

Najważniejszym kryterium oceny każdej oferty była Łączna Wartość Umowy (ŁWU), na którą składał się abonament, koszt aktywacji i opłata wstępna za urządzenie. Założyliśmy także brak zwyżek kosztów np. za brak zgód marketingowych czy też fakturę papierową.

Na pozycję oferty wpływu nie miały wszelkie dodatki takie jak np. usługi nielimitowanego Internetu, pakiety roamingowe czy też serwisy muzyczne.

Zwycięzcy rankingu

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło T-Mobile, za 24-miesięczną umowę z miesięcznym abonamentem w wysokości 69,99 zł (taryfa Comfort), nielimitowane połączenia i wiadomości oraz pakiet danych w wysokości 5 GB. W ofercie tej cena telefonu wynosi 899 zł, a łączna wartość umowy (ŁWU), uwzględniając koszt telefonu i miesięczne opłaty to 2174,82 zł.

U tego operatora korzystnie wypada także druga oferta - Max. Przy abonamencie za 129,99 zł, telefon kosztuje 1 zł, co sprawia, że ŁWU wynosi 2356,82 zł. W porównaniu do pierwszej oferty użytkownik otrzyma pakiet 10 GB Internetu oraz pakiet roamingowy 1GB.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że Huawei P9 w popularnych sklepach internetowych kosztuje 2399 zł. To oznacza, że w T-Mobile można kupić go po prostu na raty, a abonament z nielimitowanymi usługami otrzymuje się praktycznie za darmo na 2 lata.

Trzecie miejsce w zestawieniu przypadło Play w ofercie Formuła Solo M. Przy abonamencie za 55 zł użytkownik otrzymuje nielimitowane połączenia i wiadomości oraz pakiet danych o wielkości 5 GB. Cena telefonu to 1529 zł, co daje łączną wartość umowy w wysokości 2899 zł. Trzeba wspomnieć, że w tej ofercie w cenę wliczony został dostęp do muzycznego serwisu Tidal.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: Nagrodę TELEPOLIS.PL Stars za najlepszą ofertę w czerwcu 2016 z telefonem Huawei P9.

Przewiń w dół do następnego wpisu