DAJ CYNK

Najlepszy telefon do zdjęć – ranking na czerwiec 2022

Arkadiusz Bała (ArecaS)

Rankingi

Najlepsze telefony fotograficzne – ranking na czerwiec 2022


Jakie telefony robią najlepsze zdjęcia? Wybieramy pięć modeli z dobrym aparatem.

Zbliżają się wakacje: czas wojaży w najdalszych zakątkach świata, przepięknych widoków i niezapomnianych wspomnień. Czy można przywieźć z nich lepszą pamiątkę niż album pełen zdjęć? Odpowiedź nasuwa się sama.

Ale żeby zrobić zdjęcia, trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt. Właśnie dlatego czerwiec to idealny moment na zakup telefonu – takiego z doskonałym aparatem, który pozwoli uwiecznić w całej krasie piękno bałtyckich plaż i dzikich tatrzańskich ostępów. Wybraliśmy w związku z tym pięć najlepszych modeli, którymi wykonać takie zdjęcia, że kolegom z pracy oko zbieleje!

Jak wybieraliśmy?

Poniżej znajduje się lista pięciu najlepszych naszym zdaniem smartfonów fotograficznych. Każdy z wymienionych modeli polecamy i uważamy, że będzie dobrym zakupem. Najbardziej atrakcyjną w naszej ocenie propozycję wyróżniliśmy dodatkowo wyróżnieniem „Wybór Redakcji”.

Dobierając smartfony do zestawienia podstawowym kryterium była dla nas jakość wbudowanego aparatu, a mówiąc bardziej precyzyjnie, jakość wykonywanych z jego pomocą zdjęć. Jakość wideo także jest istotna, choć ma charakter drugorzędny – tematowi najlepszych telefonów do nagrywania filmów planujemy poświęcić osobne zestawienie.

W zestawieniu znajdują się urządzenia z różnych przedziałów cenowych: począwszy od półki niemal budżetowej, aż po segment premium. Oczywiście nie porównujemy ich bezpośrednio, a zwracamy uwagę na modele, które wybijają się na tle podobnie wycenionej konkurencji.

Jako punkt odniesienia braliśmy ceny urządzeń w oficjalnej dystrybucji i dużych, polskich sklepach. Staramy się rekomendować źródła, w których nie musicie obawiać się oszustwa oraz potencjalnych problemów z reklamacją i wsparcie serwisowym.

Telefony uszeregowano w kolejności alfabetycznej. Wyjątek stanowi Wybór Redakcji, który znajdziecie na ostatniej stronie. Jeśli nie zgadzacie się z naszym wyborem lub chcielibyście zasugerować swoje propozycje najlepszych smartfonów do robienia zdjęć, gorąco zachęcamy do pozostawienia komentarza oraz udziału w załączonej ankiecie.

Ankieta
26%
9%
46%
9%
10%

Wszystkich głosujących: 2114

Źródło ankiety: Najlepszy telefon do zdjęć – ranking na czerwiec 2022

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne, Unsplash, mat. promocyjne

Źródło tekstu: własne