DAJ CYNK

Jaki laptop do gier, pracy i nauki? Najlepsze notebooki na październik i listopad 2020

Dodane przez: Arkadiusz Bała (ArecaS)

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 68592


Jaki laptop do gier, a jaki notebook do pracy? Dobra bateria czy mała waga? A może da się jedno i drugie? Podpowiadamy w naszym poradniku na wrzesień i listopad 2020.

Laptop do 3000 zł to liczne kompromisy, ale i takie modele trafiły do zestawienia

Zdalna praca, zdalne nauczanie, zdalne spotkania… wygląda na to, że tak jak słowo „zdalnie” jeszcze długo będzie odmieniane na wszystkie sposoby, tak i nasze laptopy prędko nie zaznają wytchnienia. Może w takim razie warto pomyśleć o nowym notebooku, który lepiej poradzi sobie z nadchodzącymi wyzwaniami? Pomysł niegłupi, tylko jaki model wybrać w natłoku urządzeń piętrzących się na sklepowych półkach? Czy skazani jesteśmy na ogromne wydatki, czy też tani laptop wystarczy do gier i pracy?

Ranking: 15 najlepszych notebooków w 3 kategoriach

I tu wchodzimy my z naszym poradnikiem. W dalszej części artykułu polecimy po 5 modeli przeznaczonych do różnych zastosowań:

  • laptopy mobilne - lekkie i z dobrą baterią, proste w przenoszeniu z miejsca na miejsce,
  • laptopy do gier - z wydajnymi układami graficznymi, doskonałe zarówno do gier, jak i do najbardziej wymagających procesów, takich jak obróbka wideo czy projektowanie 3D,
  • laptopy do domu i pracy - uniwersalne maszyny, w których liczy się przede wszystkim produktywność i elastyczność. Mają duże ekrany i są nieco cięższe od mobilnych, wciąż jednak zachowując większą poręczność niż komputery z segmentu gamingowego.

Każda z tych kategorii oznacza trochę inne priorytety i warto zastanowić się, na czym nam najbardziej zależy. Do tematu podeszliśmy przy tym przekrojowo, polecając modele z różnych segmentów cenowych - mamy dla Was zarówno propozycje tanie, jak i komputery dla najbardziej wymagających użytkowników.

To o czym warto pamiętać to fakt, że w przeciwieństwie do smartfonów poszczególne modele laptopów można znaleźć w różnych wariantach sprzętowych, często kilkunastu i więcej. W poradniku posługujemy się przykładowymi konfiguracjami, zazwyczaj skłaniając się ku opcjom – w naszej ocenie – najbardziej opłacalnym. W żadnym wypadku nie są to jednak „jedyne słuszne” warianty poszczególnych laptopów, a wybór konkretnej specyfikacji zostawiamy w rękach Czytelników.

Tradycyjnie już, skupiliśmy się jedynie na ofertach w dużych sklepach z elektroniką, omijając podejrzane promocje. Artykuł nie jest w żaden sposób sponsorowany – lista modeli to efekt starannego przeglądu rynku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: własne

Przewiń w dół do następnego wpisu