DAJ CYNK

Internet mobilny dla wymagających, czyli życie bez DIL-a

20.09.2018

Dodane przez: Marian Szutiak (msnet)

Kategoria: Rankingi

Interakcje: 9618

Dzisiaj rzecznik prasowy sieci Play Marcin Gruszka zapowiedział początek końca DIL-a, czyli pakietu "Darmowy Internet LTE w Play na 30 dni". Będzie go można aktywować tylko do końca października, a korzystać prawie do końca listopada. Co potem? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, pokazując przekrój przez oferty Internetu mobilnego różnych operatorów. Skupimy się na dwóch grupach: Internecie bardzo tanim (maksymalnie do 30 zł) oraz na ofertach z dużymi pakietami internetowymi (100 GB i więcej). Opłaty miesięczne, które podajemy, zawierają już upusty za e-fakturę i zgody marketingowe, które na ogół łącznie wynoszą około 10 zł.

TANIO - oferty do 30 zł na miesiąc
Orange

Internet Mobilny Podstawowy w pomarańczowej sieci kosztuje 9,99 zł miesięcznie (umowa na 24 lub 36 miesięcy). Za tę kwotę dostaniemy pakiet 10 GB (w tym 0,65 GB w UE) + dodatkowe 10 GB jeśli przedłużamy umowę. Gdy skończy nam się pakiet podstawowy, automat przyzna nam dodatkowe 10 GB za 10 zł.

Jeśli zależy nam na ofercie na kartę, to w Orange nieźle wygląda taryfa Bez limitu za 25 zł, w której dostaniemy pakiet internetowy o wielkości 15 GB na start, a w każdym kolejnym miesiącu o 1 GB więcej.

Tymczasem wybierając Internet mobilny w nju mobile, płacąc 29 zł miesięcznie dostaniemy pakiet 40 GB, który po pół roku zostanie podwojony do  80 GB, a po 2 latach będzie z tego 120 GB.

Play

W fioletowej sieci można skorzystać z oferty Internet elastyczny, z umową, którą możemy rozwiązać w ciągu 30 dni (jeśli nie weźmiemy sprzętu - wtedy umowa jest na 24 miesiące). Za każde rozpoczęte 10 GB przesłanych danych zapłacimy 10 zł. Jeśli nie korzystamy z Internetu, to nie płacimy.

Jeśli zdecydujemy się na Internet na kartę, to najtańszy starter kosztuje 9 zł i zawiera pakiet 5 GB ważny przez 7 dni. Doładowując konto kwotą 30 zł przez stronę doladowania.play.pl dostaniemy łączny pakiet (z bonusem) o wielkości 14,4 GB na 30 dni.

RedBullMobile Siema na kartę PL za 30 zł możemy aktywować ważny 30 dni pakiet 50 GB.

Plus

W Plusie w ofercie abonamentowej za 30 zł miesięcznie dostaniemy pakiet internetowy o wielkości 30 GB. Miesięczna opłata może być niższa o 10 zł, jeśli korzystamy z innej usługi w Plusie lub Cyfrowym Polsacie. Możemy też za 5 zł kupić starter zawierający pakiet 6 GB na 7 dni, a następnie doładować konto za 25 zł, by dostać bonus 10 GB ważny 30 dni oraz bezpłatny transfer w Ipli i wybranych serwisach społecznościowych.

Plushu przy umowie na czas nieokreślony, za 30 zł miesięcznie dostaniemy pakiet internetowy 40 GB, który będzie się zwiększał wraz ze stażem: do  80 GB po 3 miesiącach, do 100 GB po 6 miesiącach i do 120 GB po roku.

T-Mobile

W magentowej sieci w abonamencie COMFORT 29,99 zł (umowa na 24 miesiące z modemem lub na 18 miesięcy bez sprzętu) dostaniemy pakiet 30 GB. Kupując starter za 4,99 dostaniemy ważny pakiet internetowy 7 GB, natomiast za doładowanie konta kwotą 30 zł dostaniemy ważny przez 30 dni bonus o wielkości 15 GB.

Heyah w ofercie z opłatą 25 zł miesięcznie dostaniemy pakiet internetowy o wielkości 10 GB.

a2mobile

Płacąc 9,90 zł za 31 dni otrzymamy pakiet internetowy bez limitu danych, ale ze spadającą prędkością: 5 GB bez limitu, kolejne 5 GB z prędkością maksymalną 3 Mb/s, potem następne 5 GB z prędkością do 1 Mb/s, natomiast później korzystamy z Internetu z prędkością do 512 kb/s.

lajt mobile

W ofercie lajt mobile znajdziemy taryfy internetowe z pakietami o wielkości 10, 20 i 30 GB, kosztujące miesięcznie odpowiednio 15 zł, 20 zł i 30 zł. Umowa jest bezterminowa, a więc możemy ją rozwiązać w dowolnym momencie.

Mobile Vikings

U wikingów oferta No limit z pakietem internetowym 15 GB kosztuje 25 zł, a może nie kosztować zupełnie nic, jeśli zaprosimy znajomych do korzystania z usług tej sieci (na zawsze po zaproszeniu 5 znajomych). Dodatkowe 10 GB na start dostaniemy po przeniesieniu numeru z innej sieci.

NAU Mobile

W pakiecie różowym za 24,50 zł miesięcznie (umowa na 12 miesięcy) dostaniemy pakiet internetowy o wielkości 20 GB (a przy okazji nielimitowane wszystko pozostałe, czyli rozmowy, SMS-y i MMS-y). W tym przypadku upust za e-fakturę i zgody marketingowe to aż 20 zł (podana opłata miesięczna uwzględnia ten rabat). W pakiecie niebieskim za 19,80 zł miesięcznie dostaniemy 10 GB Internetu.

Netia Mobile

W Netii mobilnej za 9,90 zł miesięcznie będziemy mogli skorzystać z oferty #SurfujeSię z pakietem internetowym o wielkości 10 GB. Bez umowy terminowej.

Otvarta

W Otvartej za Internet mobilny z pakietem 30 GB zapłacimy 29,99 zł miesięcznie. Z umową, którą możemy wypowiedzieć w dowolnym momencie.

Premium Mobile

W ofercie FreedomNet 25 za 24,70 zł miesięcznie (umowa na czas nieokreślony) dostaniemy pakiet internetowy o wielkości 25 GB.

Virgin Mobile

U dziewicy w abonamencie za 29 zł miesięcznie dostaniemy pakiet internetowy 20 GB. Wybierając ofertę na kartę, przy opłacie 25 zł na miesiąc dostaniemy pakiet 15 GB. Możemy też dokupić dodatkowe gigabajty, płacąc po 1 zł za każdy z nich.

Komentarze
Zaloguj się
35. ~gość
0

2018-10-08 01:36:21 host: user-5-(...)rnet.pl

a WIECIE już że Play oprócz dila zamknął zupełnie po cichu też strefę doładowań na fejsie. KONIEC EPOKI TANIEGO PLAY... płacz i płać...

Odpowiedz

34. ~gość
0

2018-10-06 17:13:53 host: user-5-(...)rnet.pl

Oczywiście chodzi o te 125GB, których ważność kończy się na początku lutego 2019...

Odpowiedz

33. ~gość
1

2018-10-06 17:11:16 host: user-5-(...)rnet.pl

Cześć, po DIL'u pozostanie mi 386 pln i 125 GB. Jak je wykorzystam przenoszę się do Fakt Mobile, gdzie będę miał RWK po doładowaniu oraz będę mógł zakupić za 10 pln 20GB na 30 dni. Lepszej opcji nie znam. Lepiej niż w siemapl, bo tam za 30 zł dostaje 50GB. Pozdrawiam

Odpowiedz

32. ~gość
0

2018-10-04 22:22:19 host: 31-178-(...)ello.pl

pakiet 5gb za 19,90 w sferii jest dla mnie jak najbardziej ok

Odpowiedz

31. ~gość
0

2018-10-04 12:56:54 host: 87-207-(...)ello.pl

PLAY daje pakiet 40zl / 100 GB na karte dla kart ktore tracą DIL-a

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-08 10:43:30 host: user-5-(...)rnet.pl

Tylko jak można przejść na taryfę z tym pakietem? Przez Play24 nie ma takiej możliwości. Tylko szukać starych starterów, a tego nie chcę.

2. toms
0

2018-10-14 19:35:41

31.1 - bardzo łatwo. Najpierw musisz zmigrować do taryfy Play Rok Ważności Konta, a następnie do Fakt Mobile wpisując kod *163*12# i "połącz". Z Faktu poprzez *163# wprost do docelowej taryfy RBM5. Taryfy można zmieniać w ostępach kilkugodzinnych. Przy odrobinie szczęścia, jeśli np o 7 włączymy tę pierwszą, to do 19:00 powinniśmy już być w docelowej. Swoją drogą te 20 GB w Fakt Mobile jest dla mnie genialne i może się skuszę. U mnie Play działa znakomicie i jako net awaryjny jest pierwszym wyborem.

30. ~gość
0

2018-09-27 21:53:02 host: user-5-(...)rnet.pl

Dla mnie idealnie byłoby zapłacić 40 albo 50 zł i mieć np 100 albo 200 GB nawet na rok - do czasu wykorzystania. Czyli jeśli mało zużywam - mam dłużej. Jeszcze lepiej nie zależnie czy w zasięgu rodzimym 4G czy tylo 3G w roamingu krajowym.

Odpowiedz

29. ~gość
0

2018-09-27 21:46:56 host: user-5-(...)rnet.pl

Dla mnie idealnie byłoby zapłacić 40 albo 50 zł i mieć np 100 albo 200 GB nawet na rok - do czasu wykorzystania. Czyli jeśli mało zużywam - mam dłużej.

Odpowiedz

28. ~gość
1

2018-09-26 15:32:35 host: 94-75-1(...)ster.pl

słaby ten ranking, mało czytelny i nic z tego nie wynika

Odpowiedz

27. ~gość
0

2018-09-24 00:39:24 host: user-94(...)rnet.pl

Mam pytanie do znawców czy działa jeszcze promo w Orange do nowych starterkow OFnK przy rejestracji dostawało się z automatu 50 GB na 14 dni. Koszt 2 starterów to 10 zł. czyli wychodziłoby 28dni /100 GB za 10 zeta, prawie jak DIL. Jedyną sensowną poza tym alternatywą dla DIL jest stare PInK z pakietem cyklicznym 100 GB za 45 zł. - tylko drogo trochę i regulaminowo brak było agregacji, ale w rzeczywistości chyba działa.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-24 02:58:20 host: as3-135(...)etia.pl

Nawet jeśli jest taka promocja, to warto odpalać co dwa tygodnie nowy numer, tym bardziej że obecnie każdy trzeba rejestrować...

2. ~gość
0

2018-09-24 10:08:40 host: public-(...)rtel.pl

jeśli chodzi o promo w kioskach ruchu, - 50 GB za rejestracje za kupno i rejestracje- to już skończona. regulamin pokazuje 30.11.17r , a jak jest to nie wiem. Oj przydałaby się, w maju 2019 kończy mi się grunwald, a potem - drożyzna panie ;)

26. ~gość
0

2018-09-23 20:05:48 host: user-94(...)rnet.pl

W a2mobile można skasować lejek za 5 złotych i pakiet jest naliczany od nowa. Myślę, że warto o tym wspomnieć przestawiając tą ofertę.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-02 20:13:24 host: 212-7-2(...)kman.pl

z lejkiem czy bez a2mobile jeszcze długo nie będzie miało konkurencji. Ja n.p. nie odczuwam wcale zmiany prędkości przy przechodzeniu na kolejny lejek.

25. ~gość
0

2018-09-22 20:04:50 host: 87-205-(...)etia.pl

Kupiłem dzisiaj starter do przetestowania internetu, chciałem zarejestrować przez ING, okazało się że wyłączyli możliwość rejestracji-wielka szkoda.

Odpowiedz

24. ~gość
1

2018-09-22 19:38:33 host: user-94(...)rnet.pl

Przeczytałem artykuł i nie widzę żadnej alternatywy. DO dila przeszedłem z aero2 i to już stało się dla mnie dużym szokiem finansowym. Potrzebna jest oferta porównywalna do dila czyli max 50zł na 3 miesiące, brak limitu prędkości albo jakiś względny czyli min. 40-50 mega, brak limitu przesyłanych danych i najlepiej prepaid bo może być problem z podpisaniem umowy. Korzystając z dila miesięcznie przesyłałem ok. 500 giga danych ale były to kopie zapasowe ważnych danych które trzeba wykonywać. Żadnych pierdół typu filmy, gry, muzyka, torrenty czy youtube.

Odpowiedz

0

2018-09-22 20:21:11

Ja wciąż korzystam z aero no ale nie potrzebuję takiego transferu o jakim piszesz

0

2018-09-22 20:35:52

Jest alternatywa, ale może Cię drogo kosztować o ile ktoś zechce Ci ją sprzedać, mianowicie starter T-Mobile/Heyah z usługą " Masz złotówkę, masz no limit ... " , każdego dnia dają Ci 50GB, sumarycznie 1500GB / msc , koszt utrzymania to 30zł + koszt zakupu tego startera.

0

2018-09-22 20:36:48

PS2 : Koszt utrzymania to 30zł miesięcznie + koszt zakupu tego startera.

4. ~gość
0

2018-09-23 20:30:38 host: apn-95-(...)plus.pl

500 GB ważnych danych miesięcznie, i nikt nie chce dzidziusiowi dać tego za ~17 zł? Jej, jak mi przykro.

5. ~gość
-1

2018-09-23 21:55:36 host: dhcp95-(...).com.pl

Hehe śmieszny jesteś, przesyłasz ważne dane i piszesz o szoku finansowym. Chcesz za darmo, to sobie sam zbuduj sieć. Polak to by chciał jak najwięcej zarabiać, ale komuś to by chciał płacić jak najmniej.

6. ~gość
0

2018-09-24 07:47:09 host: 165.225(...)6

Nie ma mowy. Usluga byla unikalna i aż dziw bierze, że się tyle czasu utrzymywała. A usuwają ją zapewne m.in. dlatego, że Twoje 500GB to tak jakby "lekko" :) powyżej limitu takiego normalnego użytkowania. Duży szok finansowy 17zł/mc? To przy 500GB zejdziesz na zawał...

7. ~gość
0

2018-10-01 20:57:07 host: user-94(...)rnet.pl

No przecież napisał ze przeszedł z aero2 czyli z zera zrobiło się 17 zeta. Czytać nie umiecie? Poza tym ja go rozumiem bo nie każdy jest biedny jak gowin czyli ma 18 tysięcy pensji miesięcznie żeby wydać stówę miesięcznie na internet.

23. ~gość
0

2018-09-22 19:24:48 host: user-94(...)rnet.pl

Na prawdę ciężko uwierzyć że kończą. dila nie da się aktywować na zapas. Moja aktywacja powinna przypaść w pierwszym tygodniu listopada. Co zrobić?

Odpowiedz

22. TomekO
0

2018-09-22 19:10:54

Na początek skarbonka z DILa i pakiet 40 zł 100 GB. Można chyba migrować do RBM Siema na Kartę PL a tam są pakiety 30 zł 50 GB i 20 zł 25 GB. Tylko nie wiem czy w tych cyklicznych pakietach dane niewykorzystane się sumują ?

Odpowiedz

21. ~gość
1

2018-09-21 23:47:04 host: no-mans(...)247.com

Ja od dłuższego czasu wybieram kombo a2mobile+aero darmowy

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-22 09:51:00 host: 188.147(...)bile.pl

A po co ten drugi???

0

2018-09-22 20:18:22

Można łączyć te oferty wtedy wpada dodatkowy transfer LTE na aero