DAJ CYNK

Vivo w końcu zadebiutuje w Europie, wejdzie też do Polski

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Vivo w końcu zadebiutuje w Europie, wejdzie też do Polski

O wejściu Vivo do Europy, w tym także do Polski, mówiło się już od kilku lat, jednak jak dotąd ten producent smartfonów pozostawał dla nas technologiczną ciekawostką z drugiego końca świata. Teraz  jednak wiemy już na pewno: Vivo zadebiutuje na naszym kontynencie jeszcze w tym miesiącu.

Już 20 października 2020 r. Vivo oficjalnie ogłosi start w Europie. Wszystko też wskazuje na to, że firma rozpocznie działalność także w Polsce. O tym, że tak się stanie, mówiło się już od trzech lat. Doniesienia na ten temat nabrały mocy rok temu – w lipcu 2019 roku chińska firma robiła w Polsce nabór specjalistów od PR, menadżerów i kierowników projektu. Później podobne spekulacje powracały co jakieś 2-3 miesiące, wraz z kolejnymi oznakami zainteresowania Vivo naszym kontynentem i Polską. W końcu nastąpi to za około dwa tygodnie.

Zobacz: Vivo wkracza do Polski. Firma szuka pracowników

Vivo – co to za producent?

Vivo to jedna z kilku marek należących do BBK Electronics, czyli grupy, w której znajdują się Oppo, OnePlus i Realme. Te rodzinne koneksje od razu wskazują też na to, czego możemy spodziewać się po tej firmie – dużego wyboru smartfonów z zaawansowanymi modelami z wysokiej półki włącznie. Niektóre z nich mogą bez kompleksów konkurować z flagowcami bardziej znanych producentów.

Zobacz: Vivo prezentuje nowe smartfony z serii X50. Jeden z modeli ma aparat ze stabilizacją rodem z gimbala

Jeden z najnowszym telefonów firmy, Vivo X50 Pro+, trafił niedawno do pierwszej trójki fotograficznych smartfonów DxOMark, zyskując 127 punktów, w tym 139 punktów za sam aparat. Sekcja foto X50 Pro+ bazuje głównie na matrycy 50 Mpix, a dodatek stanowią dwa aparaty z teleobiektywem - 32 Mpix i 12 Mpix – oraz szerokokątny 13 Mpix. Wyjątkowym elementem jest funkcja wbudowanego gimbala. Moc do pracy tego modelu zapewnia Snapdragon 865.

W zeszłym roku Vivo stworzyło nową submarkę smartfonów gamingowych – iQOO. Na początku 2020 r. wydzieliła się ona z Vivo jako osobna firma.

Zobacz: iQOO 5 i iQOO 5 Pro: potężne gamingowe bestie z akcentem BMW
Zobacz: Gamingowy iQOO 3 oficjalnie: 5G, Snapdragon 865, ładowanie 55 W, dodatki dla graczy...

Siedzibą Vivo jest Shenzhen, a w 6 miastach firma ma swoje centra R&D, w tym jedno w USA. Urządzenia tej marki powstają w 4 głównych fabrykach ulokowanych w Chinach, Indiach i Indonezji. Dotąd Vivo działało głównie w Chinach, Indiach i innych krajach tego regionu. Jest obecna też w Rosji. Producent chwali się, że łącznie ma 200 mln użytkowników

Zobacz: Vivo skupi się na smartfonach z hybrydowym zoomem
Zobacz: Vivo: jeszcze w tym roku 5G będzie w telefonach za ok. 870 złotych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu