DAJ CYNK

Za dwa miesiące TSMC przestanie dostarczać chipy dla firmy Huawei

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6367

TSMC Huawei 14 września koniec dostaw

TSMC planuje w ciągu dwóch miesięcy całkowicie wstrzymać dostawy chipów dla firmy Huawei - poinformowała agencja Nikkei. To kolejny efekt amerykańskich sankcji nałożonych na chińskiego producenta.

TSMC potwierdził wczoraj agencji Nikkei, że chcąc w pełni przestrzegać nowe amerykańskie przepisy, od 15 maja 2020 roku przestał przyjmować nowe zamówienia od firmy Huawei. Tajwański producent chipów wciąż je dostarcza Chińczykom, ale ma się to zmienić już za niecałe dwa miesiące. Po 14 września tego roku Huawei nie dostanie od TSMC już nic - takie przynajmniej są plany.

Zobacz: TSMC królem, Samsung daleko z tyłu
Zobacz: Nie wszyscy słuchają Amerykanów. Belgia i Niemcy nie planują wykluczać firmy Huawei

Zgodnie z zaostrzoną zasadą kontroli eksportu, firmy spoza USA muszą ubiegać się o licencje na korzystanie z amerykańskiej technologii i narzędzi, by dostarczać swoje produkty firmie Huawei. TSMC i inni producenci chipów nie mogli przetwarzać nowych zamówień od Huawei lub jego działu do projektowania chipów HiSilicon po 15 maja tego roku bez licencji i muszą wysłać wszelkie już zamówione produkty przed 14 września.

Kirin 990 5G

Prezes TSMC Mark Liu nie zdradził, czy kierowana przez niego firma planuje ubiegać się o licencje na wysyłkę produktów do Huaweia. Tajwański producent wytwarza układy SoC również dla innych firm, takich jak Apple, Qualcomm, Nvidia, Broadcom czy MediaTek. Wśród klientów TSMC jest również amerykański producent chipów używanych w myśliwcach F-35.

Zobacz: [Aktualizacja] Mosbacher straszy Huaweiem. Pracownicy firmy z sankcjami wizowymi na przylot do USA
Zobacz: Bloomberg: Orange chce sprzedać część polskiej sieci światłowodowej za 1 mld euro

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Nikkei

Źródło tekstu: Nikkei

Przewiń w dół do następnego wpisu