DAJ CYNK

Think Big: Grow Smarter - UPC ogłasza półfinalistów swojego programu dla przedsiębiorców i innowatorów społecznych

22.07.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5652

Ważne 1

0

 

Ponad 100 przedsiębiorców i innowatorów społecznych zgłosiło się do tegorocznej, VI edycji programu UPC Polska, Think Big: Grow Smarter. Operator opublikował listę 18 półfinalistów, którzy staną do walki o udział w ścisłym finale.

Think Big to program UPC Polska, mający na celu wspieranie przedsiębiorców oraz innowatorów społecznych, rozwijających się w oparciu o nowe technologie. W tym roku odbywa się VI edycja programu, w której UPC Polska szuka rozwiązań wspierających transformację cyfrową, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, a także - wraz z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju - tych, które w oparciu o nowe technologie odpowiadają na wyzwania społeczne w Polsce.

Zobacz: Orange Polska dofinansuje start-upy. Wybrał 9 najlepszych

Spośród ponad 100 nadesłanych propozycji, wyłonionych zostało 18 najlepszych, które zakwalifikowały się do półfinału. Zgłoszenia do programu Think Big: Grow Smarter można było nadsyłać w dwóch kategoriach biznesowych, Think Custumer i Think Transformation, a także w jednej kategorii społecznej, Think Social.

Zobacz: UPC z ofertą konwergentną - telefon komórkowy, telewizja i Internet

Półfinaliści VI edycji programu Think Big: Grow Smarter

Kategoria Think Custumer:

 • Cluify – kompletne narzędzie do monitoringu offline, które łączy sferę online z rzeczywistością offline, a tym samym pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb klientów.

 • Quantum.cx – sensor, który potrafi wykryć uśmiechy klientów i pracowników. Dzięki ich analizie motywuje pracowników do pozytywnej postawy, a uśmiechy klientów wymieniane są na środki wspierające cele charytatywne.

 • SentiSquare – rozwiązanie pozwala na szybką analizę dużej ilości nieustrukturyzowanych danych tekstowych. Powstało jako akademicki spin-off skupiający się na najnowocześniejszych rozwiązaniach NLP stworzonych dla sektora biznesowego.

 • Vindicat - aplikacja do odzyskiwania należności online, która umożliwia przedsiębiorcom samodzielne monitorowanie i odzyskiwanie zaległych płatności.

 • Napoleon Cat - platforma do analityki i obsługi kanałów social media; jest to kompletny zestaw narzędzi do social media marketingu dla firm, niezależnie od ich rozmiaru.

 • Salesbook - innowacyjne narzędzie prezentacyjne dla zespołu sprzedaży. Pomaga w dotarciu do klienta, analizie jego potrzeb oraz konfiguracji produktu.

Zobacz: Samsung otwiera w Lublinie nowy Inkubator. Miejsce to będzie przeznaczone dla startupów zajmujących się cyberbezpieczeństwem

Kategoria Think Transformation:

 • Querona – narzędzie do wirtualizacji danych, umożliwiające stworzenie wirtualnej bazy danych, będącej jednym, dedykowanym miejscem służącym do wyszukiwania wszystkich źródeł danych korporacyjnych. Technologia pozwala na zbudowanie własnego modelu danych i narzędzi raportowania, umożliwiając szybszy rozwój i większą wydajność.

 • Cognitum – oprogramowanie, które dzięki wykorzystaniu big data i sztucznej inteligencji (AI), wyciąga wnioski na podstawie dużej ilości danych.

 • CarrotSpot - platforma do wzrostu zaangażowania pracowników przez ideę tokenizacji nagród. System w ramach którego wszystko może okazać się nagrodą.

 • SentiOne – narzędzie do monitorowania internetu i mediów społecznościowych oraz automatyzacji obsługi klienta. Umożliwia zarządzanie komunikacją marki dzięki chatbotom nowej generacji.

 • Sherlock Waste – aplikacja, która wspiera zaangażowanie pracowników we wspólne doskonalenie firmy i sprawia, że frustracja wynikająca z nieefektywności zmienia się w innowacyjne pomysły.

 • Edward.ai - to wirtualny asystent przedstawicieli handlowych B2B. Dzięki automatyzacji zadań i raportowania pozwala na zwiększenie efektywności sprzedawców.

Zobacz: Właściciel TikToka deklasuje Ubera, to nowy najdroższy startup

Kategoria Think Social:

 • Goldies by The Social Wise – platforma do aktywizacji seniorów poprzez sprzedaż akcesoriów i odzieży ich ręcznej produkcji.

 • Bin-E – inteligentny kosz na śmieci automatycznie segregujący odpady.

 • Technologią w raka – projekt fundacji "Znajdź Pomoc", mający na celu poprawę zdrowia psychicznego osób obłożnie chorych i przebywających w hospicjach poprzez wykorzystanie technologii VR.

 • ACTIDOTE – aplikacja aktywizująca osoby cierpiące na depresję stworzona przez zespół Proxi.Cloud.

 • Gluco-active – bezinwazyjny glukometr pozwalający na monitorowanie poziomu glukozy bez pobierania krwi.

 • Leżę i Pracuję – Zdalniacy – projekt, którego misją jest zapewnienie zdalnej pracy osobom sparaliżowanym i z zaawansowaną niepełnosprawnością ruchową.

W puli nagród jest 105 tys. zł

Pula nagród finansowych tej edycji programu Think Big: Grow Smarter to 105 tys. zł. Zwycięzca każdej kategorii otrzyma 35 tys. zł, a w przypadku kategorii biznesowych także możliwość pilotażowego wdrożenia swojego rozwiązania we współpracy z UPC Polska lub innym partnerem programu oraz możliwość znalezienia się w raporcie „TOP 40 Enterprise Tech. Technologie, które zmieniają korporacje”, przygotowywanym przez The Heart i UPC Polska.

Zobacz: UPC wprowadza gigabitowy Internet w kolejnych miastach Polski​​​​​​​

Ogłoszenie finalistów odbędzie się 16 września tego roku, natomiast Gala Finałowa, w trakcie której zostaną ogłoszeni zwycięzcy, 1 października. Więcej szczegółów można znaleźć pod adresem www.thinkbig.upc.pl.

Źródło tekstu: UPC

Przewiń w dół do następnego wpisu