DAJ CYNK

Samsung otwiera w Lublinie nowy Inkubator. Miejsce to będzie przeznaczone dla startupów zajmujących się cyberbezpieczeństwem

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3895

Samsung Inkubator Lublin jest nowo otwartą przestrzenią dla startupów zajmujących się cyberbezpieczeństwem.  To druga tego typu placówka koreańskiego koncernu. Jest ona elementem szerszej strategii firmy Samsung Electronics Polska, zakładającej wspieranie młodych przedsiębiorców z Polski Wschodniej oraz ich innowacyjnych pomysłów. Partnerami lubelskiego Inkubatora są NASK oraz Politechnika Lubelska.

Cyberbezpieczeństwo i zrównoważony rozwój

- Cyberbezpieczeństwo jest jedną z priorytetowych kwestii w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie.  W naszej działalności koncentrujemy się na dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań dla naszych klientów. Podnoszenie świadomości na temat cyberzagrożeń i aktywne działania na rzecz ich zwalczania traktujemy jako naszą misję. Jesteśmy pewni, że nowatorskie pomysły polskich przedsiębiorców, z naszą pomocą przyczynią się do zwiększenia poziomu cyberbezpieczeństwa na poziomie lokalnym i globalnym.

- powiedział Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska.

Joseph Kim, prezes Samsung Electronics Polska

- Otwarcie Samsung Inkubator w Lublinie wpisuje się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, której głównym filarem jest trwały wzrost gospodarczy oparty na wiedzy, danych i doskonałości organizacyjnej. Samsung inwestuje w transfer wiedzy i akcelerację startupów, a więc w młodych i ambitnych ludzi. Tak też działa nasz rząd. W stworzonym przez nasz ekosystemie innowacji, mamy wiele działań po parasolem programu Start In Poland, pomagających rozwinąć skrzydła młodym biznesmenom z nowatorskimi rozwiązaniami. Co równie ważne, na mapie Polski mamy kolejny punkt, który przyczyni się do rozwoju cyfrowego krajobrazu wschodniej części naszego kraju.

- powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii

Pierwsze startupy już w inkubacji

W lubelskim Inkubatorze pierwsze startupy rozwijają już swoje usługi. Wśród nich jest twórca aplikacji Real Buddy, której zadaniem jest dbanie o cyberbezpieczeństwo najmłodszych. Jej specjalne algorytmy monitorują komunikację w poszukiwaniu treści wrażliwych, alarmując rodziców w razie potrzeby, ale - jak zapewnia deweloper - bez naruszania prywatności najmłodszych. Mechanizm "samodoskonali" się w poszukiwaniu nowych zagrożeń i nie wymaga ręcznego wprowadzania słów kluczowych. Dodatkowym benefitem dla rodziców są porady ekspertów dotyczące ich komunikacji z dziećmi, poświęconej trudnym tematom z zakresu bezpieczeństwa.

Rozwój pod okiem doświadczonych mentorów

Samsung Inkubator w Lublinie to kolejna, po Samsung Inkubator Rzeszów, przestrzeń stworzona z myślą o młodych polskich przedsiębiorcach, w której będą mogli rozwijać swoje innowacyjne pomysły pod okiem doświadczonych mentorów. Partnerami projektu jest NASK (Naukowa i Akademicka Sień Komputerowa) oraz Politechnika Lubelska. Ich zadaniem jest zapewnienie inkubowanym w Lublinie startupom wsparcia merytorycznego oraz dzielenie się najlepszymi praktykami z zakresu cyberbezpieczeństwa. Młodzi innowatorzy mogą również liczyć na pomoc ze strony Samsung R&D Institute Poland, w którym zostanie powołany specjalny zespół ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, zapewniający stały mentoring, od fazy koncepcyjnej projektu do etapu przygotowania prototypu.

Samsung Inkubator Lublin ma niekomercyjny charakter. Korzystające z niego startupy zachowują wyłączne prawa do swoich koncepcji, które powstały w ramach Inkubatora. Poza wsparciem technologicznym, Samsung zapewnia również promocję i pomoc w poszukiwaniu inwestorów. Najlepsze pomysły mogą liczyć również na wsparcie finansowe ze strony koreańskiej firmy.

Nie tylko dla startupów

Z lubelskiego Inkubatora mogą korzystać nie tylko młodzi przedsiębiorcy, ale również lokalna społeczność. W ramach przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i podnoszenia kompetencji w zakresie cyberbezpieczeństwa, planowany jest szereg działań przeznaczonych dla mieszkańców Lublina i okolic, takich jak otwarte zajęcia z kodowania, warsztaty z przedsiębiorczości, hackatony czy wykłady tematyczne.

- Jako firmie odpowiedzialnej społecznie zależy nam przede wszystkim na wspieraniu młodych talentów w zakresie cyberbezpieczeństwa, ale również na podnoszeniu kompetencji lokalnej społeczności. Dwa lata po uruchomieniu pierwszego Inkubatora w Rzeszowie, wciąż jesteśmy zaskakiwani efektami, jakie osiągają startupy, które wspieramy.

- powiedziała Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager, Samsung Electronics Polska.

Nabór do Samsung Inkubator Lublin rozpoczyna się 6 lutego 2019 roku. Zgłoszenia można nadsyłać do 27 lutego, korzystając z formularza dostępnego na stronie www. Inkubatorlublin.samsung.pl.

Zobacz: Samsung otworzy w Polsce drugi Inkubator, którego głównym obszarem zainteresowań będzie cyberbezpieczeństwo
Zobacz: Huawei inwestuje w cyberbezpieczeństwo i przestrzega przed skutkami potencjalnej blokady w Polsce
Zobacz: Orange Polska: nowa CyberTarcza zwiększa bezpieczeństwo korzystania z Internetu w smartfonie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu