DAJ CYNK

Samsung otworzy w Polsce drugi Inkubator, którego głównym obszarem zainteresowań będzie cyberbezpieczeństwo

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2187

Jeszcze w tym roku, otworzymy w Polsce drugi inkubator - ogłosił Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security w firmie Samsung podczas konferencji Cybersec w Krakowie. Nowa placówka, której głównym obszarem zainteresowań będzie cyberbezpieczeństwo, zostanie zlokalizowana w Lublinie.

W ramach lubelskiego Inkubatora Samsung powstawać będą projekty związane z cyberbezpieczeństwem. Wśród nich znajdą się technologie i rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo systemom inteligentnym, umożliwiające zbieranie danych i ich przetwarzanie oraz komunikację.

- Budowanie zaufania i tworzenie sprawdzonych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa wymaga 3 ściśle ze sobą współpracujących elementów: przeszkolonych ekspertów, odpowiednich technologii i zrozumiałych i jasnych procedur. Właśnie na nich opieramy naszą pracę w Samsung Electronics - powiedział Daniel Ahn, Senior Vice President, R&D Software Security w firmie Samsung.

Start-upy, które zakwalifikują się do programu, mogą liczyć na stałe wsparcie zarówno menedżerów, jak i inżynierów Samsunga, w tym ekspertów warszawskiego instytutu R&D firmy. Najlepsze z projektów otrzymają też dofinansowanie. Oprócz wsparcia młodych przedsiębiorców, placówka zaoferuje także program skierowany do mieszkańców Lublina, obejmujący szkolenia, warsztaty z kodowania i hackatony.

- Polska jest dla marki Samsung niezwykle istotnym rynkiem, nie tylko pod względem sprzedaży, ale również zaangażowania firmy w wiele inicjatyw. Nie tylko podnosimy kompetencje cyfrowe Polaków, lecz także staramy się wyrównywać szanse młodych, zdolnych przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia w prowadzonych projektach.  Po ogromnym sukcesie pierwszego otwartego w Rzeszowie Samsung Inkubatora, zdecydowaliśmy się na stworzenie kolejnego – tym razem w Lublinie. Wybór właśnie tych miast jest nieprzypadkowy. To duże ośrodki akademickie, a jednocześnie obszary, które w dalszym ciągu potrzebują wsparcia dla adaptacji najnowszych technologii - powiedziała Magdalena Olborska, CSV & Partnership Manager w Samsung Electronics Polska.

Lublin to drugie miasto, w którym powstanie Samsung Inkubator. Pierwsza tego typu inicjatywa od ponad roku funkcjonuje już w Rzeszowie i koncentruje się na obszarze Internetu Rzeczy (IoT) oraz Machine Learning. Grono start-upów objętych wsparciem obejmuje już 12 projektów, w tym projekt inteligentnych luster WiseGlass oraz JiTiV – system smart home, który wspomaga użytkowników w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej.

Zobacz: Samsung Electronics przewiduje rekordowe zyski, ale spadki w dziale mobilnym
Zobacz: Polski oddział Samsunga pracuje nad aplikacjami dla składanego smartfonu. Tylko co to oznacza?
Zobacz: IFA2018: Odwiedzamy stoisko Samsunga

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Samsung

Przewiń w dół do następnego wpisu