DAJ CYNK

Polsat kupi Interię? Ma wyłączność na rozmowy o przejęciu

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2185

Grupa Interia może trafić w ręce Telewizji Polsat. Spółka uzyskała wyłączność na rozmowy o przejęciu.

Nie oznacza to jeszcze, że los Interii został przesądzony. Polsat zaznacza w komunikacje giełdowym, że proces negocjacji jest nadal na wczesnym etapie. Nie ma pewności, jak mogą się zakończyć i jakie są szanse Telewizji Polsat na sukces. W komunikacie nie ma też informacji, jak długo mogą trwać rozmowy między Telewizją Polsat i Bauer Media – obecnym właścicielem Grupy Interia.

W poniedziałek 16 marca upłynął termin składania ofert kupna Interii, do której należą serwisy informacyjne i tematyczne, w tym pomponik.pl, smaker.pl, swiatseriali.interia.pl, maxmodels.pl oraz agencja marketingu mobilnego Mobiem. Telewizja Polsat nie poinformowała o złożonej ofercie od razu w obawie, że będzie to miało negatywny wpływ na wynik negocjacji.

Zobacz: WP nie jest sama. Telewizja Polsat również ostrzy zęby na Interię
Zobacz: Nowości w IPLA: Wiosenna ramówka Telewizji Polsat

Interia pasuje do Polsatu

Według analityków portale Grupy Interia będą dobrze pracować z zasobami Telewizji Polsat. Dzięki przejęciu Polsat mógłby wzmocnić swoją obecność w Internecie – obecnie istnieje głównie jako usługa VoD Ipla. W ten sposób Cyfrowy Polsat mógłby poszerzyć zakres działalność na reklamę internetową i sprzedaż. Ma szansę stać się godnym konkurentem Wirtualnej Polski i Onetu.

Bauer Media również nie komentował doniesień o planach sprzedaży grupy Interia, choć nieoficjalnie wiadomo, że zlecił firmom doradczym znalezienie potencjalnych kupców. Bauer Media jest także właścicielem Grupy RMF i tytułów prasowych od „Przyjaciółki” po „PC Format”. Podobno portale Interii nie współpracowały dobrze z radiowo-prasowym portfolio wydawcy. Telewizja Polsat ma tu szersze pole do popisu.

Źródło zdjęć: Cyfrowy Polsat

Źródło tekstu: Wirtualne Media, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu