DAJ CYNK

T-Mobile pomoże Geotermii Podhalańskiej w przejściu na technologię NB-IoT

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2422

T-Mobile Polska we współpracy z firmą ABARO wdraża dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A kompletny system automatycznego odczytu ciepłomierzy oparty na technologii NB-IoT.T-Mobile Polska we współpracy z firmą ABARO wdraża dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A kompletny system automatycznego odczytu ciepłomierzy oparty na technologii NB-IoT.

W ramach kontraktu, T-Mobile i ABARO dostarczą ponad 15 tys. urządzeń telemetrycznych oraz zapewnią pełną infrastrukturę telemetryczną (transmisje danych NB-IoT, serwery, oprogramowanie, wsparcie technicznie i usługi serwisowe). Umowa została zawarta na pięć lat, a jej łączna wartość to ponad 1,4 mln zł brutto.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A. jest największą w Polsce firmą wytwarzającą ciepło z energii geotermalnej. Założono ją w 1993 roku, a jej celem było ogrzanie domy w jednej wsi - Bańskiej Niżnej. Obecnie z energii cieplnej korzystają mieszkańcy czterech gmin: Białego Dunajca, Poronina, Szaflara i Zakopanego. Ta ostatnia miejscowość jest oddalona o 14 km od odwiertów geotermalnych i położona 300 metrów wyżej.

Partner T-mobile w realizacji projektu, firma ABARO, jest producentem urządzeń i oprogramowania telemetrycznego oraz specjalizuje się w rozwiązaniach dedykowanych w obszarze M2M i IoT. Firma została wyłoniona w ramach otwartych testów w hub:raum, centrum innowacji należącym do Deutsche Telekom, które pracuje nad nowymi rozwiązaniami, między innymi bazującymi na technologii NB IoT.

Zobacz: Nieudany biznes Anny Streżyńskiej
Zobacz: Ambitny projekt połączył gigantów - Google, Facebook, Twitter i Microsoft wspólnie powalczą o przepływ danych
Zobacz: Na Górnym Śląsku i w Zagłębiu powstanie Inteligentne Miasto
Zobacz: Orange testuje sieć LTE-M dla Internetu Rzeczy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu