DAJ CYNK

T-Mobile partnerem Edge Experience Hackathon - granie w chmurze, 5G i rozszerzona rzeczywistość

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5505

t-mobile-hackaton

Pod koniec września w Krakowie odbędzie się pierwszy w Polsce Edge Experience Hackathon, którego partnerem będzie T-Mobile. To impreza stworzona z myślą o twórcach rozwiązań z obszaru wirtualnej rzeczywistości, gier mobilnych oraz pasjonatów przemysłu 4.0.

Podczas tegorocznego Edge Experience Hackathon w ręce ponad 100 developerów oddana zostanie platforma Edge Computing, laboratorium 5G oraz kompatybilny z nimi sprzęt. Wszystko to posłuży rozwiązaniu wyzwań z obszaru wieloosobowej mobilnej rozrywki (Multiplayer Gaming), rozszerzonej rzeczywistości (Augumented Reality), analityki video oraz algorytmów technologii sztucznej inteligenci (AI). Agenda hackathonu została stworzona przez programistów z myślą właśnie o tej grupie, a więc koncentrować będzie się przede wszystkim na kreatywnym wykorzystaniu technicznych i technologicznych kompetencji deweloperów. Jednocześnie hackathon pozwoli im zdobyć wiedzę na temat uwarunkowań biznesowych branży oraz sposobów komercjalizacji rozwiązań w przyszłości.

Zobacz: T-Mobile Polska zamierza całkowicie zmodernizować swoją sieć
Zobacz: Spór UOKiK i T-Mobile o "daj piątaka"

Warto już teraz się zapisać na event, aby przygotować się do hackathonu, biorąc udział w procesie adaptacji z platformą Edge oraz skorzystać z przygotowanych webinariów i sesji wprowadzających. Spotkanie to umożliwi pracę z międzynarodowymi mentorami oraz zespołami eksperckimi oddelegowanymi przez globalnych partnerów hackathonu, w tym właśnie T‑Mobile Polska.

Zobacz: Znamy listę gier dostępnych w Apple Arcade

Edge Experience Hackathon jest pierwszym w Polsce hackathonem skupiającym się nad Edge Computing. Należy on do serii wydarzeń organizowanych na całym świecie (m. in. w Seulu i Vancouver) przez MobiledgeX – spółkę Deutsche Telekom AG z siedzibą w San Francisco, zajmującą się wykorzystaniem sieci mobilnych do budowy aplikacji i urządzeń nowej generacji. Event odbędzie się w siedzibie hub:raum, czyli centrum innowacyjności Deutsche Telekom w Krakowie.

Informacje na temat wydarzenia są dostępne na dedykowanej stronie internetowej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu