DAJ CYNK

Szwajcarski Sunrise nie zamierza przerywać współpracy z firmą Huawei

Marian Szutiak

Wydarzenia

Sunrise Szwajcaria Huawei współpraca

Sunrise to kolejny europejski operator telekomunikacyjny, który wyraził chęć pogłębienia współpracy z firmą Huawei. Elmar Grasser, CTO szwajcarskiego telekomu zaznaczył, że zaawansowanie technologiczne rozwiązań było przy tym wyborze kryterium równie ważnym, co kwestie bezpieczeństwa danych.

Chief Technology Officer drugiej największej firmy telekomunikacyjnej w Szwajcarii udzielił wywiadu niemieckiemu magazynowi WirtschaftsWoche, w którym potępił działania mające na celu wykluczenie z rynku jakiegokolwiek dostawcy technologii 5G pod pretekstem troski o cyberbezpieczeństwo. Zaznaczył przy tym, że szwajcarski wywiad wypowiedział się przeciwko wykluczeniu. Dodał również, że bezpieczeństwo danych jest w jego firmie traktowane z najwyższym priorytetem i nic nie wskazuje na to, aby korzystanie z rozwiązań Huawei niosło za sobą jakiekolwiek dodatkowe ryzyka.

Zobacz: Nie wszyscy słuchają Amerykanów. Belgia i Niemcy nie planują wykluczać firmy Huawei
Zobacz: Chiny mogą podjąć działania przeciwko firmom Nokia i Ericsson. To odpowiedź na działania krajów UE.

- Nie mamy żadnych dowodów na to, że firma Huawei jest w jakikolwiek sposób niewiarygodna. Stawiamy na racjonalność - czy ma sens wykluczanie przez operatora jednego z nielicznych producentów wysokiej jakości technologii i ograniczanie konkurencji?

- powiedział Elmar Grasser, CTO Sunrise

Zdaniem eksperta, Huawei jest najbardziej zaawansowanym technologicznie dostawcą i jednym z powodów, dzięki którym Sunrise tak dobrze prosperuje. Elmar Grasser dodał również, że dostarczane w oparciu o sprzęt Huawei usługi są niezawodne, a sieć wytrzymała również wyjątkowe obciążenia związane z kryzysem wywołanym koronawirusem SARS-Cov-2.

Zobacz: UKE: konsultacje w sprawie wykorzystania w 5G pasma 26 GHz oraz innych pasm milimetrowych
Zobacz: 5G bez Huaweia, cała Europa jak USA. Premier Morawiecki w „Daily Telegraph”

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei