DAJ CYNK

Senatorowie z obu partii wściekli na Trumpa za zniesienie zakazu dla ZTE

28.05.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3544

Ważne 3

1

Przedwczoraj prezydent Donald Trump potwierdził na Twitterze, że doszedł do porozumienia z władzami Chin na temat zniesienia zakazu importu dla ZTE. Grupa amerykańskich senatorów głośno się temu sprzeciwia.Przedwczoraj prezydent Donald Trump potwierdził na Twitterze, że doszedł do porozumienia z władzami Chin na temat zniesienia zakazu importu dla ZTE. Grupa amerykańskich senatorów głośno się temu sprzeciwia.

Senatorowie z obu partii (Demokraci oraz Republikanie) wystosowali apel do prezydenta by ten nie znosił zakazu importu. Argumentują oni, że ZTE jest zagrożeniem dla "amerykańskiej suwerenności". Do grupy wchodzą zarówno przedstawiciele stronnictwa "jastrzębi" z Partii Republikańskiej jak i blisko związani z Barackiem Obamą członkowie dawnego establishmentu.

Wcześniej USA i Chiny doszły do porozumienia, którego efektem jest między innymi wprowadzenie amerykańskich "oficerów politycznych" do amerykańskiego oddziału ZTE i zniesienie ceł na amerykańskie produkty rolne. Chińczycy (w zamian za zainwestowanie w powiązany z Trumpem park rozrywki w Indonezji) uratowali czwartego największego producenta na rynku USA (ZTE ma tam 10% udziałów). Pekin dalej będzie inwestował w stworzenie konkurencji dla Qualcommu, a Huawei nie porzuci planów awaryjnego stworzenia konkurencji dla Androida.

Zobacz: [Aktualizacja] USA i Chiny doszły do porozumienia w sprawie zakazu dla ZTE
Zobacz: Los ZTE w rękach prezydenta Trumpa?

Źródło tekstu: New York Times, wł

Komentarze
Zaloguj się