DAJ CYNK

Uwaga, fałszywy sklep internetowy! Sprawdź i ostrzeż innych

Piotr Urbaniak

Wydarzenia

Uwaga, fałszywy sklep internetowy! Sprawdź i ostrzeż znajomych

Samsung Polska przestrzega przed fałszywym sklepem internetowym, który, mimo iż wyraźnie nawiązuje do brandbooka marki, nie ma z tym producentem nic wspólnego.

"Dziś dostałem informację o rzekomym sklepie Samsung znajdującym się pod adresem samsungpoland[.]com.pl" – pisze rzecznik prasowy Samsung Polska, Olaf Krynicki. "Informuję, że NIE jest to oficjalny czy autoryzowany sklep @SamsungPolska i przestrzegam przed robieniem tam jakichkolwiek zakupów!" – dodaje, prosząc o redystrybucję komunikatu.

Faktycznie, pod wskazanym adresem znaleźć możemy sklep, który na każdym kroku, mniej lub bardziej udanie, naśladuje identyfikację marki Samsung. Jest tam przede wszystkim duże logo producenta i asortyment składający się wyłącznie z produktów własnych, ale też m.in. dane teleadresowe spółki Samsung Electronics Polska, spisane z KRS-u. Zwłaszcza ta ostatnia informacja może być myląca, choć już nieco dłuższa analiza powinna zapalić kilka lampek alarmowych.

Uwaga, fałszywy sklep internetowy! Sprawdź i ostrzeż znajomych

Na stronie pojawiają się liczne błędy językowe i braki w tłumaczeniu, takie jak dział nazwany Smartphone, obok prawidłowo przetłumaczonych Tabletów czy Nowości. Niemniej mimo wszystko kuszące mogą wydawać się wręcz szalenie niskie ceny. Niech za przykład posłuży Galaxy Z Fold 3, który nominalnie kosztuje ponad 8 tys. zł, a tutaj można go rzekomo wyrwać za 5,6 tys. zł, co też skrzętnie wypunktowano jako promocję. 

Analiza rekordów w bazie WHOIS ujawnia, że fałszywy sklep powstał 20 grudnia. Informacja o właścicielu domeny została jednak ukryta. Cóż, jak już doskonale wiadomo, na pewno nie jest nim Samsung Polska, a sam sklep na 99,9 proc. służy wyłudzaniu pieniędzy za nieistniejący towar. Przyjmuje bowiem tylko i wyłącznie płatność przelewem, sygnując się nieswoimi danymi. Zapamiętajcie to i koniecznie ostrzeżcie bliskich i znajomych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock (Africa Studio)

Źródło tekstu: Twitter, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu