DAJ CYNK

Play nabył 100% udziałów Virgin Mobile Polska

Henryk Tur

Wydarzenia

Virgin Mobile Polska, marka obecna na rynku od 2012 roku, będzie kontynuowała swoją działalność w ramach grupy Play Communications S.A. Cena nabycia 100 procent udziałów w Virgin Mobile Polska przez spółkę P4 została ustalona na 13,4 mln EUR (59 mln PLN).

Jak informuje spółka P4, operator sieci Play, będący spółką zależną od Play Communications S.A., w dniu 6 sierpnia 2020 r. została zawarta Przyrzeczona Umowa Nabycia Udziałów. Dotyczy nabycia 100 procent udziałów w Virgin Mobile Polska Sp. z o.o. od jej wspólników i głównych inwestorów - wśród nich znajdują się Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited. Zawarcie umowy było możliwe pod spełnieniu wszystkich warunków zawieszających z umowy przedwstępnej oraz uzyskaniu zgody antymonopolowej Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Virgin Mobile Polska staje się drugą międzynarodowa marką w portfolio Play. Pierwszą jest Red Bull MOBILE. Virgin Mobile Polska pojawiła się w 2012 roku i nie zniknie - będzie kontynuować swoją działalność w ramach grupy Play Communications S.A. Jak podaje w informacji prasowej P4, nowo nabyta marka "jest ceniona wśród klientów za innowacyjne i konkurencyjne oferty, wzorową obsługę klienta i wyróżniającą komunikację".

Zobacz także: Play po cichu włącza usługę Notka SMS

Jean Marc Harion, CEO Play, podsumowuje:

Virgin Mobile jest ofertą komplementarną do oferty Play, widzimy wiele synergii które wzmocnią obie marki na poziomie ofertowym, komunikacyjnym i dystrybucyjnym. Planujemy dalej rozwijać tę markę i zwiększać jej udziały rynkowe zarówno w segmencie na kartę, jak i na abonament

W Dniu Zamknięcia Transakcji dokonano zapłaty za udziały VMP. Za 100% udziałów zapłacono 59 milinów złotych (13,4 mln euro). Transakcja została sfinansowana ze środków własnych P4 oraz w oparciu o dostępne dla Play finansowanie zewnętrzne.

Zobacz także: Play: kanały TV Puls i PULS 2 dostępne w PLAY NOW

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu