DAJ CYNK

Smartfony od Orange zostaną użyte w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

Marian Szutiak

Wydarzenia

Orange smartfony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Orange Polska dostarczy 10 tysięcy smartfonów na potrzeby Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Pomarańczowy operator jako jedyny złożył ofertę, która zmieniła się w zamówienie złożone przez Centrum Informatyki Statystycznej, jednostkę podległą Prezesowi Głównego Urzędu Statystycznego.

Orange Polska wygrał przetarg na dostarczenie 10 tysięcy smartfonów wraz z odpowiednimi usługami telekomunikacyjnymi, które zostaną wykorzystane podczas przeprowadzania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Spis ruszył 1 kwietnia 2021 roku, a głównym sposobem udziału w nim jest skorzystanie z formularza online, dostępnego na stronie spis.gov.pl. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy dla każdego mieszkańca Polski.

Zobacz: Ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jak się spisać?

Całkowita końcowa wartość umowy wynosi ponad 14,5 mln zł netto (14573142,68 zł). Jest to cena za:

  • dostawę do 18 jednostek organizacyjnych służb statystyki publicznej 10000 smartfonów (z wyposażeniem dodatkowym), zgodnie ze specyfikacją techniczną określoną w zamówieniu, wraz z objęciem ich gwarancją oraz obsługą serwisową, a także dostawą 6305 sztuk słuchawek dostosowanych do współpracy ze smartfonami,
  • wdrożenie i świadczenie usług zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) dla 10000 smartfonów dostarczonych w ramach zamówienia oraz dla 6000 posiadanych przez zamawiającego (Centrum Informatyki Statystycznej) smartfonów,
  • wdrożenie i świadczenie usług telekomunikacyjnych na kartach SIM z wykorzystaniem dedykowanego punktu dostępowego APN dla 17000 kart SIM do 18 jednostek organizacyjnych służb statystyki publicznej.

Zobacz: Masz niewykorzystane gigabajty w Orange? Przekaż je na walkę z wykluczeniem cyfrowym w domach dziecka
Zobacz: Telewizja Orange na wiosnę? Wszystko co musisz wiedzieć

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: ted.europa.eu, Telko.in

Przewiń w dół do następnego wpisu