DAJ CYNK

Orange buduje Warsaw Data Hub. Centrum danych ma już certyfikat EN 50600

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4855

Orange data center Warsaw Data Hub

Od jesieni 2020 roku w podwarszawskich Łazach powstaje nowe centrum danych Orange Polska. Warsaw Data Hub ma być gotowy jesienią tego roku, a teraz otrzymał certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 najnowszej wersji norm EN 50600. To potwierdza, że zaprojektowane rozwiązania powinny gwarantować wysoki stopień niezawodności i dostępności infrastruktury krytycznej oraz przetwarzanie i transmisję danych praktycznie bez żadnych przerw.

Certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 norm EN 50600 został przyznany Warsaw Data Hub na etapie projektu. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, drugi etap certyfikacji – dla gotowego obiektu – zostanie przeprowadzony po zakończeniu budowy i uruchomieniu wszystkich instalacji.

Zobacz: Orange buduje pod Warszawą nowe data center. Ruszy za rok
Zobacz: Orange: zniżka do 550 zł na smartfon Samsung lub Xiaomi. Musisz tylko sprzedać swój stary telefon

Od początku zależało nam na tym, aby Warsaw Data Hub spełniał najwyższe standardy. Stanowi to nie tylko gwarancję bezpieczeństwa naszych własnych systemów telekomunikacyjnych i informatycznych, które zostaną tu przeniesione, ale także potwierdzenie, że dane naszych klientów, którzy zdecydują się skorzystać z usług kolokacyjnych, sieciowych i chmurowych, świadczonych przez Orange Polska, będą całkowicie bezpieczne.

  – powiedział Daniel Piechocki, Dyrektor Zarządzania Zasobami Sieci i IT w Orange Polska

Centrum przetwarzania danych Orange powstaje w Łazach, w granicach aglomeracji warszawskiej, blisko najważniejszego węzła biznesowego i logistycznego w Polsce. Ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce pod względem zastosowanych technologii, standardów bezpieczeństwa i rozwiązań proekologicznych. Wyposażone zostanie w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa fizycznego, przeciwpożarowego i technicznego. Zasilane będzie z dwóch niezależnych przyłączy energetycznych. Każda z komór posiadać będzie własne systemy zasilania energetycznego, wentylacji i klimatyzacji precyzyjnej, a także własny agregat z zapasem paliwa, pozwalającym na 72 godziny nieprzerwanej pracy.

Dla zagwarantowania najwyższego bezpieczeństwa przeciwpożarowego, wykorzystane zostaną zaawansowane systemy wczesnej detekcji pożaru oraz system gaszenia gazem. Budynek chroniony będzie też przez systemy bezpieczeństwa wykorzystujące między innymi technologie laserowe i biometryczne, a także ochronę fizyczną. Całość infrastruktury technicznej nadzorowana będzie przez system monitorowania środowiska technicznego i dyżurnych centrum utrzymania pracującego w trybie 24/7. Warsaw Data Hub będzie też wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 0,5 MWp.

 

Zobacz: OVH spisało na straty dwie serwerownie, zbuduje centrum badania pożarów
Zobacz: T-Mobile buduje w Warszawie nowe data center dla swoich klientów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu