DAJ CYNK

T-Mobile buduje w Warszawie nowe data center dla swoich klientów

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4369

T-Mobile buduje w Warszawie nowe data center dla swoich klientów

T-Mobile kontynuuje inwestycje w kolejny nowoczesny obiekt przetwarzania danych, który już w przyszłym roku udostępni swoim klientom. Tym razem jest to data center ulokowane w Warszawie.

T-Mobile dysponuje kilkunastoma centrami przetwarzania danych w całej Polsce i co jakiś czas stawia nowe obiekty. W ostatnich miesiącach rozbudowane zostały centra danych we Wrocławiu i Krakowie, a na Dolnym Śląsku wprowadzono usługę biura zapasowego. 

Zobacz: T-Mobile Polska buduje nowy obiekt data center. „Jeden z najnowocześniejszych”

Kolejną inwestycją jest budowa nowoczesnego obiektu w Warszawie. Budynek będzie miał łączną powierzchnię przekraczającą 4300 m2, z czego na powierzchnię komercyjną przeznaczono 1700 m2. Generalnym wykonawcą budowy obiektu jest firma Strabag. Dokonano właśnie wmurowania kamienia węgielnego pod tę inwestycję.

Nowe centrum przetwarzania danych T‑Mobile ma spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa. Projekt został uznany przez niezależną jednostkę certyfikacyjną za zgodny ze standardem ANSI/TIA 942 na poziomie Rated-3, co oznacza, że wszystkie obszary działania data center zostały ocenione na wysokim poziomie niezawodności. Kolejnym potwierdzeniem jakości nowego centrum danych ma być kolejna certyfikacja, tym razem już jako działającego obiektu w 2021. Planowana jest również certyfikacja zgodnie z europejską normą EN 50600.

Obiekt będzie niezwykle energooszczędny. Jego współczynnik PUE (ang. Power Usage Effectiveness) określający proporcje całkowitej energii elektrycznej zużywanej na zasilanie centrum danych do energii elektrycznej zużywanej przez urządzenia informatyczne, wyniesie 1,3, co stawia go na równi z  najbardziej nowoczesnymi obiektami przetwarzania danych. Cała energia, która zasila obiekty Data Center T‑Mobile Polska, pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Zobacz: Orange buduje pod Warszawą nowe data center. Ruszy za rok
Zobacz: Netia buduje pod Warszawą nowoczesne data center. Pierwsi klienci skorzystają z niego w 2021 roku

Umiejscowienie obiektów data center w różnych regionach Polski pozwala klientom na podzielenie swoich zasobów na kilka obiektów, które są połączone poprzez Data Center Network Fabric w technologii VxLAN. Co więcej, T‑Mobile dysponując własną infrastrukturą sieciową i centrów danych, umożliwia swoim klientom budowę bezpiecznych systemów w modelu Disaster Recovery, które zapewniają ciągłość działania ich biznesu.

Zobacz: Lepszy zasięg T-Mobile w górach. Dwie nowe stacje w Dolinie Pięciu Stawów
Zobacz: Dziś rusza Allegro Smart! Student, a w nim T-Mobile rozdaje gigabajty

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: T-Mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu