DAJ CYNK

Niemcy dają równe szanse wszystkim dostawcom infrastruktury 5G - komentarz firmy Huawei

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3613

Huawei logo

Niemcy są jednym z tych krajów, które nie wykluczają firmy Huawei z bycia dostawcą infrastruktury dla budowanych tam sieci 5G. Chińska firma jest zadowolona z podjęcia takiej decyzji przez naszych zachodnich sąsiadów.

Poniżej publikujemy stanowisko Huaweia w sprawie decyzji podjętej przez niemieckie władze, dotyczącej zezwolenia chińskiej firmie na ewentualną budowę sieci 5G w RFN.

Zobacz: Angela Merkel: "ja" dla Huawei. Niemcy zezwolą chińskiej firmie na budowę sieci 5G
Zobacz:  Norwegia nie zbanowała Huaweia, ale Telia wybrała firmę Ericsson jako dostawcę 5G

Z zadowoleniem przyjmujemy działania rządu niemieckiego, podjęte w celu zapewnienia równych szans wszystkim dostawcom infrastruktury dla sieci 5G. W pełni konkurencyjny rynek infrastruktury cyfrowej będzie napędzał dalszą digitalizację gospodarki i przemysłu w Niemczech, niosąc ze sobą bardziej zaawansowane rozwiązania informatyczne i lepsze usługi dla klientów.

Niemcy promują wyższe i bardziej jednolite standardy bezpieczeństwa dla wszystkich dostawców. W planach są kolejne deklaracje i metody weryfikacji oparte na standardach, a wszyscy dostawcy będą jednakowo traktowani i zapraszani do udziału w budowie sieci 5G, o ile tylko spełnią wymogi bezpieczeństwa. Ten fakt - a także podejście oparte na standardach - jest najlepszym przykładem tego, jak należy podchodzić do globalnych wyzwań w obszarze cyberbezpieczeństwa. Upolitycznienie cyberbezpieczeństwa będzie jedynie przeszkodą dla rozwoju technologii i postępu cywilizacyjnego, nie przyczyniając się w żaden sposób do rozwiązania wyzwań związanych z bezpieczeństwem. Huawei będzie kontynuował otwartą współpracę z regulatorami, klientami i organizacjami branżowymi, by zapewniać bezpieczeństwo sieci komórkowych.

Od 30 lat Huawei świadczy usługi dla ponad trzech miliardów ludzi na całym świecie, w ramach 1,5 tys. sieci komórkowych w 170 krajach, i przez cały ten czas osiąga oczekiwane przez klientów i regulatorów rezultaty w obszarze bezpieczeństwa. Dotychczas współpracowaliśmy z 45 spośród 50 czołowych operatorów telekomunikacyjnych na świecie. Jako członek licznych organizacji standaryzacyjnych z obszaru 5G, Huawei od samego początku był głęboko zaangażowany w zapewnianie bezpieczeństwa tej technologii i zadbał, by cyberbezpieczeństwo zostało włączone w praktyki rozwoju i wdrażania 5G.

Zobacz: Huawei zainwestuje w Polsce 10 milionów USD w rozwój swojego ekosystemu
Zobacz: Huawei chwali się świetnymi wynikami finansowymi. Kryzys? Jaki kryzys?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu