DAJ CYNK

Moto Z3 z Moto Mods pierwszym smartfonem połączonym z siecią 5G

05.04.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6024

Ważne 0

0

46 lat po tym jak Motorola DynaTAC 8000X wykonała pierwsze połączenie  w sieci komórkowej, Moto Z3 wyposażona w moduł Moto Mods z modemem 5G wykonała pierwsze połączenie z siecią piątej generacji. Jako pierwszy smartfon komercyjnie dostępny na rynku.

Połączenie zostało zrealizowane 3 kwietnia w amerykańskiej sieci Verizon tuż po tym, jak uruchomiła ona pierwszą komercyjnie dostępną sieć 5G. Co ciekawe zjawisku nie towarzyszyły ptaki spadające z nieba, a osoby realizujące pierwsze połączenia w sieci 5G nadal żyją.

Zobacz: Krzyczą, że 5G zabija i twierdzą, że mają dowody. Podsumowanie krakowskiego zlotu przeciwników 5G

Moduły Moto Mods okazały się bardzo przydatne w kontekście działania Moto Z3 w sieci 5G i trzeba przyznać, że było to mądre posunięcie ze strony Motoroli. W zasadzie wiele modeli smartfonów obecnych na rynku mogłoby działać w sieci 5G, o ile zostałyby wyposażone w odpowiedni modem. Smartfon to jednak nie komputer, który możemy otworzyć i włożyć do niego brakujący komponent. W przypadku Motoroli modem jest podłączany za pomocą modułu, co w prosty i skuteczny sposób eliminuje problem.

Zobacz: Telefon komórkowy obchodzi dziś 46. urodziny. Pierwsza na świecie była Motorola z modelem DynaTAC 8000X

Moto Z3 z modułem Moto Mods 5G jest dostępna tylko na rynku amerykańskim, na wyłączność sieci Verizon. Modele innych producentów działające w sieci 5G powinny zacząć trafiać na rynek w okolicach wakacji.

Zobacz: Motorola Moto G7 Plus - test smartfonu prawie idealnego

Podczas tegorocznych targów Mobile World Congress mieliśmy okazję zobaczyć z bliska Moto Z3 z modułem 5G. Trzeba przyznać, że całość wygląda... osobliwie.

 

Źródło tekstu: Motorola; wł

Komentarze
Zaloguj się