DAJ CYNK

Ministerstwu Zdrowia znów nie działają SMS-y. Awaria, nie ma informacji o koronawirusie

Mieszko

Wydarzenia

Ministerstwu Zdrowia znów nie działają SMS-y. Awaria, nie ma informacji o koronawirusie

Po raz kolejny w ostatnim czasie Ministerstwo Zdrowia ma problem z wysyłaniem SMS-ów z najnowszymi danymi dotyczącymi koronawirusa. MZ tłumaczy się awarią u operatora sieci komórkowej.

Tuż po godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia podało na Twitterze:

W związku z awarią u operatora sieci komórkowej #MZ nie ma możliwości wysyłania SMS-ów z najnowszymi danymi dot. #koronawirus. Uprzejmie prosimy o śledzenie komunikatów na temat aktualnych statystyk na Twitterze.

Awarie się zdarzają, ale to już nie pierwszy raz, gdy Ministerstwo Zdrowia zgłasza identyczny problem i informuje o nim dokładnie tymi samymi słowami, jakby ktoś  skopiował i wkleił poprzedni komunikat. Ostatnio o takim zdarzeniu informowaliśmy w połowie września.

Zobacz: Ministerstwu Zdrowia nie działają SMS-y. Informacje o koronawirusie trzeba zdobywać w inny sposób

Podobnie jak ostatnio, nie są znane przyczyny awarii, nie jest też jasne, o jakiego operatora chodzi. Dane na wykresach w serwisie downdetector.pl pokazywały w tym czasie zróżnicowane wyniki dla każdego operatora i chociaż w niektórych przypadkach pojawiły się nowe zgłoszenia, to trudno mówić o poważnej awarii którejś z sieci. Może również chodzić o awarię systemu niedostępnego dla zwykłych użytkowników.

Do kogo wysyłane były SMS-y? Głównie do dziennikarzy publikujących bieżące statystyki w mediach. Jakiś czas temu Ministerstwo Zdrowia podawało, że 320 stałych odbiorców otrzymuje codziennie 1190 wiadomości SMS. Od tego czasu ta liczba  mogła się zwiększyć. I dziennikarzom i wszystkim innym zainteresowanym pozostaje więc śledzenie Twittera.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji zmienia zdanie - Huawei pozostanie
Zobacz: Dzięki Mobile Connect skorzystamy z Profilu Zaufanego bez kodu SMS. Play testuje to rozwiązanie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ministerstwo Zdrowia, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu