DAJ CYNK

Ministerstwu Zdrowia nie działają SMS-y. Informacje o koronawirusie trzeba zdobywać w inny sposób

msnet

Wydarzenia

Ministerstwo Zdrowia koronawirus SMS awaria

Awaria u operatora sieci komórkowej - tak Ministerstwo Zdrowia tłumaczy brak możliwości wysyłania wiadomości SMS z informacjami o koronawirusie. Pozostają inne metody.

W związku z awarią u operatora sieci komórkowej #MZ nie mam możliwości wysyłania SMS-ów z najnowszymi danymi dot. #koronawirus. 

Uprzejmie prosimy o śledzenie komunikatów na temat aktualnych statystyk na Twitterze.

Tak brzmi komunikat, który Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swoim profilu na Twitterze. Resort zdrowia nie podał, o jakiego rodzaju awarię chodzi, ani o którego konkretnie operatora chodzi. Jak pokazuje serwis downdetector.pl, u żadnego z dużych operatorów (Orange, Play, Plus i T-Mobile) nie trwa obecnie żadne awaria (liczba zgłoszeń nie odbiega od normy), która uniemożliwiałaby wysyłanie SMS-ów, zatem prawdopodobnie chodzi o awarię systemu niedostępnego dla zwykłych użytkowników.

Osoby komentujące tweet Ministerstwa Zdrowia doszukują się drugiego dna w tej sytuacji, sugerując nawet, że awaria to przykrywka dla bardzo dużej, większej niż wcześniej, liczby nowych zakażeń. Aktualne dane można jednak uzyskać w inny sposób. Resort zdrowia publikuje je między innymi na Facebooku (najnowszy raport poniżej, w formie infografiki) i Twitterze, aktualne statystyki można również zobaczyć pod adresem worldometers.info/coronavirus.

Ministerstwo Zdrowia koronawirus raport dzienny

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji: Ponad pół miliona Polaków korzysta już z aplikacji ProteGO Safe
Zobacz: ProteGO Safe nie działa, czyli ponad 2 mln zł wyrzucono w błoto

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Ministerstwo Zdrowia (Twitter)

Przewiń w dół do następnego wpisu