DAJ CYNK

Internet na stacjach Statoil

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1199

Na wybranych stacjach Statoil w Warszawie, Krakowie i Gdyni pojawiły się pierwsze "hot-spoty", czyli punkty, gdzie można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Na wybranych stacjach Statoil w Warszawie, Krakowie i Gdyni pojawiły się pierwsze "hot-spoty", czyli punkty, gdzie można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Projekt, wdrażany przez Statoil Polska i Hewlett-Packard Polska, jest na razie w fazie testowej, ale docelowo planowane są kolejne instalacje, obejmujące swym zasięgiem całą Polskę.

Nasza praca, tryb życia i jego szybkie tempo wymagają ciągłego dostępu do informacji i kontaktu ze światem. Często w ciągu dnia, nawet gdy jesteśmy poza miejscem pracy, potrzebujemy nagle wysłać lub odebrać ważną wiadomość albo pilnie skorzystać z usług oferowanych za pośrednictwem sieci WWW. Teraz można to bez problemu zrobić podczas wizyty na stacji Statoil.

"Hot-spoty" działają na trzech stacjach Statoil - przy ul. Rosoła w Warszawie, przy ul Morskiej w Gdyni i przy ul Lublańskiej w Krakowie.

"Hot-spot jest przede wszystkim przeznaczony dla ludzi biznesu, którzy często podróżują i muszą mieć w każdej chwili dostęp do Internetu. Wierzymy, że ten projekt przyczyni się do poprawy infrastruktury biznesowej w Polsce, będzie dodatkowym źródłem satysfakcji klientów korzystających z naszych usług, a tym samym wpłynie pozytywnie na utrwalanie wizerunku koncernu Statoil, jako firmy otwartej na zmiany, dynamicznej i nowoczesnej" - powiedziała Agnieszka Brukszo, dyrektor marketingu Statoil Polska.

"Naturalnym miejscem, gdzie widzimy zastosowanie bezprzewodowego i szerokopasmowego dostępu do Internetu są miejsca publiczne, stacje benzynowe kawiarnie, hotele czy też sale konferencyjne", mówi Jacek Stochlak, szef działu HP Services w HP Polska.

"Hot-spoty" cieszą się coraz większą popularnością zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie Zachodniej. Wykorzystanie technologii 802.11b umożliwia użytkownikom szerokopasmowy, bezprzewodowy dostęp do sieci, poprzez wykorzystanie urządzeń mobilnych, np. komputerów przenośnych, tabletów PC lub kieszonkowych z serii iPAQ wyposażonych we wbudowane lub opcjonalnie dołączone moduły WLAN.

W początkowym okresie przeprowadzania testów dostęp do bezprzewodowego Internetu na stacjach Statoil będzie całodobowy i bezpłatny.

Już teraz na stacjach Statoil można korzystać z bankomatów i lottomatów. Istnieje możliwość dokonywania płatności w formie bezgotówkowej, za pomocą kart płatniczych Statoil FIRMA i EuroFirma. Kolejnym wprowadzanym rozwiązaniem jest możliwość opłacania bieżących rachunków np. telefonicznych czy za prąd. Klienci mogą korzystać z dobrze zaopatrzonych całodobowych sklepów, myjni samochodowych, w tym także tekstylnych, można też zregenerować siły w czasie podróży pijąc kawę, sok ze świeżych pomarańczy, posilając się hot dogiem lub ciastkiem ze stacyjnej piekarni.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Statoil

Przewiń w dół do następnego wpisu