DAJ CYNK

Huawei szuka firmy, która poprawi jej obecny wizerunek. Specjaliści od PR-owych kryzysów poszukiwani

11.02.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3574

Ważne 0

0

O aktualnym kryzysie wizerunkowym Huaweia chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Jak informuje PressSerwis, firma szuka agencji specjalizującej się w tego typu sytuacjach.

Wizerunkowy kryzys to chyba najłagodniejsze określenie na to, co obecnie dzieje się wokół chińskiej firmy. Szczególnie w Polsce, po zatrzymaniu jednego z dyrektorów Huaweia pod zarzutem szpiegostwa. Poza tym, firma zdaje się być największą ofiarą wojny handlowej pomiędzy Chinami, a Stanami Zjednoczonymi.

Zobacz: Jestem niewinny - twierdzi były dyrektor sprzedaży Huaweia w Polsce. Weijing Stanisław Wang wydał oświadczenie w sprawie aresztowania go przez ABW
Zobacz: Huawei inwestuje w cyberbezpieczeństwo i przestrzega przed skutkami potencjalnej blokady w Polsce

Choć Huaweia obsługują obecnie co najmniej dwie agencje PR-owe, to dodatkowo firma poszukuje takiej, które specjalizuje się w kryzysach wizerunkowych. Dotychczasowe działania obecnych agencji można określić jako bezpieczne. Bez gwałtownych ruchów, niepotrzebnych komentarzy i jak na razie, sprawdza się to całkiem nieźle. Wygląda jednak na to, że przyszła pora na bardziej zdecydowane ruchy, czym mieliby zająć się specjaliści.

Zobacz: Huawei podwaja zatrudnienie w polskim biurze. Firma nie przestaje inwestować nad Wisłą

Źródło tekstu: press.pl

Komentarze
Zaloguj się