DAJ CYNK

HTC rezygnuje z klawiatur QWERTY?

20.04.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4977

Ważne 0

0

HTC nie ma w planach tworzenia telefonów ze sprzętową klawiaturą QWERTY - wynika z informacji serwisu Pocket-lint.

HTC nie ma w planach tworzenia telefonów ze sprzętową klawiaturą QWERTY - wynika z informacji serwisu Pocket-lint.

Przedstawiciele serwisu mieli wziąć udział w spotkaniu projektantów HTC i to właśnie z tego źródła ma pochodzić ta informacja.

Bliższych danych na temat decyzji projektantów firmy obecnie brak. Nie wiadomo czy rezygnacja z QWERTY jest chwilowa, czy decyzja ta oznacza zmianę w strategii firmy.

HTC nie przedstawił oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Źródło tekstu: Pocket Iint

Komentarze
Zaloguj się
42. slawekj74
0

2012-04-23 13:20:38

aha, większa grubość telefonu mnie akurat nie przeszkadza...

Odpowiedz

41. slawekj74
0

2012-04-23 13:20:04

ja rownież wybrałem desire z ze względu na klawiaturę fizyczną. Ale jeśli faktycznie klawiatura dotykowa w końcu będzie się nadawać do pisania dłuższych tekstów to chętnie spróbuję. Jak narazie nawet w tablecie (Galaxy Tab 8.9) jest to porażka. Nic nie zastąpi w 100% funkcjonalności klawiatury fizycznej.

Odpowiedz

40. ~zielee
0

2012-04-22 19:41:03

ja wybralem htc desire z tylko ze wzgledu n qwerty fizyczne, bede szukal gdzie indziej :)

Odpowiedz

39. ~mcz
0

2012-04-22 17:55:26

Mamy wolny rynek, więc po prostu część klientów (w tym ja) wybierze urządzenia innego producenta. Chyba nikt nie jest takim fanem HTC żeby zrezygnować z klawiatury fizycznej jeśli jej potrzebuje. Nie przypominam sobie też aby HTC "zaryzykowało" wypuszczeniem tel z klawiaturą z wysokiej półki, tak jak to robi Motorola z serią Droid.

Odpowiedz

38. Tomash
0

2012-04-22 12:05:31

Nie zgodzę się z tą ślepą uliczką. Trend klawiatura fizyczna / jej brak porusza się jak sinusoida - raz producenci stawiają na klawiatury sprzętowe by potem ogłosić wielką rewolucję i skupić się na dotyku. A potem na odwrót. Nie sądzę by sprzętowe klawiatury wyginęły. Można żałować, że BB porzuciło technologię SurePress - rewelacyjne rozwiązanie łączące dotyk z przyciskiem obecne w Storm 2.

Odpowiedz

37. M@jkel
0

2012-04-22 11:49:28

Nareszcie. Sprzętowa QWERTY to ślepa uliczka na drodze rozwoju smartfonów. Dobrze że HTC wreszcie to zrozumiało. Steve Jobs uśmiecha się zza grobu.

Odpowiedz

36. Zakath
0

2012-04-22 00:01:20

@35. A od kiedy to "jazda" = "prowadzenie pojazdu mechanicznego"? W przeciętnym samochodzie osobowym oprócz prowadzącego (nie utożsamiać z kierowcą, bo kierowcą jest KAŻDY osiadający odpowiednie uprawnienia, czyt. PJ) swobodnie mogą się znajdować 4 osoby mogące zupełnie legalnie pisać na wybranych urządzeniach.;) Co do wyboru klawiatura sprzętowa/ekranowa - jak dla mnie wszystko zależy od warunków pisania i rozmiaru sprzętu. Nie lubię dużych telefonów - tak do 3,5" jest ok, a dopiero od 4" klawiatura ekranowa staje się wygodna, a i tak jest niezbyt ciekawie w warunkach wstrząsów.

Odpowiedz

35. ~Mack
0

2012-04-21 18:36:39

@26. "Nie wspomnę już o napisaniu dłuższego tekstu podczas jazdy" - a czy aby używanie komórki w czasie jazdy nie jest niezgodne z prawem? Czy to tylko rozmawiania dotyczy? Osobiście nie lubię fizycznej klawiatury, tylko powiększa rozmiar telefonu (grubość, wysokość). Ale to kwestia gustu...

Odpowiedz

34. ~
0

2012-04-21 17:56:35

Iphony takowej nie posiadają, i nikt nie marudzi, a sprzedaż nie maleje.. To co tam Htc będzie się zastanawiać...

Odpowiedz

33. ~johnny
1

2012-04-21 17:47:16

ja rowniez jestem zwolennikiem klawiatury fizycznej i wszystkie telefony dotykowe posiadam rowniez z klawiatura :) ale coraz trudniej o takie modele :/ a mialem motorole flipout, se xperia mini 10 pro i htc desire z i na wszystkich sie dobrze pisalo po kilku dniach przyzwyczajenia. tak jak piszecie ze smsa to jeszcze mozna nadziobac ale jak sie dlugie maile pisze to tak naprawde ciezko bez klawiatury :p czy htc sobie robi strzal w kolano przynajmniej z perspektywy czesci potencjalnych klientow...? czas pokaze

Odpowiedz

32. ~Mike
1

2012-04-21 11:54:00

Tej firmie to ja już podziękuję.

Odpowiedz

31. ~
0

2012-04-21 10:09:47

@30- no ja w komunikacji miejskiej jak autobus szarpie nie umiem pisać na dotykowej. Takie mamy polskie drogi w miastach wojewódzkich. Nie ma co się kłócić, gdyby był wybór to kazdy weźmie telefon który chce, a Htc wyboru dawać nie chce a potem się dziwią że mają slabsze wyniki

Odpowiedz

30. ~
0

2012-04-21 09:25:29

#26 tylko potencjalni zabójcy piszą podczas kierowania samochodem, a jak nie kierujesz, to co za problem

Odpowiedz

29. ~
0

2012-04-21 06:18:03

@26 tylko masochiści piszą na mrozie

Odpowiedz

28. ~smd
0

2012-04-21 00:41:49

i dobrze. chyba tylko masochosci korzystaja ze sprzeowych klawiatur w dzisiejszych czasach.

Odpowiedz