DAJ CYNK

Plaga szczurów w Gorzowie. Gryzonie nie dają ludziom żyć

Marian Szutiak

Wydarzenia

Plaga szczurów w Gorzowie. Gryzonie nie dają ludziom żyć

Gorzów Wielkopolski walczy z plagą szczurów. Powodują one szkody między innymi w infrastrukturze telekomunikacyjnej, które powodują przerwy w działaniu Internetu czy telewizji kablowej.

Co mają wspólnego szczury z Internetem? Całkiem sporo, jeśli w jednym miejscu znajdą się te gryzonie oraz światłowody. O tym, jak takie "spotkania" się kończą, możemy przeczytać między innymi na łamach Gorzowianina. W ubiegłym miesiącu do redakcji portalu zgłosił się właściciel Gorzowskiej Telewizji Przewodowej, której technicy otrzymują wiele zgłoszeń o awarii Internetu.

Po przyjeździe na miejsce awarii często okazywało się, że w studzienkach z kablami światłowodowymi są szczury. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w niedzielny wieczór, 15 października 2023 roku. W kilku budynkach około godziny 20:00 nie było Internetu i telewizji.

Jak na złość, szczury przegryzły kable w szczycie oglądalności. To był niedzielny wieczór, a więc wszyscy czekali na wyniki wyborów, do tego był mecz piłkarski.

– powiedział Adam Tuczyński z Gorzowskiej Telewizji Przewodowej

Z problemami powodowanymi przez szczury borykają się wszystkie firmy, które dostarczają Internet mieszkańcom Gorzowa, w tym Orange i Provcetor. Operatorzy apelowali do właścicieli budynków, by zajęli się deratyzacją. Gryzonie stanowią coraz większe zagrożenie dla łączności i infrastruktury miejskiej, a naprawa uszkodzonych kabli światłowodowych, które odgrywają kluczową rolę w naszym życiu, jest czasochłonna i kosztowna.

Zobacz: Play zwiększa zasięg. Ludzie dostali białej gorączki
Zobacz: Tajemniczy numer 532779345 nęka Polaków. Wyjaśniamy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: gorzowianin.com, Shutterstock

Źródło tekstu: gorzowianin.com