DAJ CYNK

Google szykuje nowy produkt dla graczy. Oficjalne wydarzenie już 19 marca podczas konferencji GDC

13.03.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4254

Ważne 1

0

W ramach dorocznej konferencji Game Developers Conference (GDC) Google zamierza pokazać nowy produkt (lub usługę) skierowaną dla graczy. Wydarzenie zaplanowano na 19 marca.

Zaproszenia na konferencję Google w trakcie GDC 2019 były rozsyłane do prasy już pod koniec lutego. Teraz firma dzieli się kolejnym teaserem, który wskazuje na gamingowy charakter premiery. Niestety na obecnym etapie możemy jedynie spekulować czy chodzi o usługę czy też sprzęt dla graczy. Utworzono nawet specjalną stronę internetową w sklepie Google (oczywiście niedostępną z Polski).

Zobacz: Mapy Google pokażą hulajnogi Lime w pobliżu. Skorzystają mieszkańcy Poznania, Wrocławia i Warszawy

Wiadomo o dwóch produktach gamingowych, nad którymi od pewnego czasu Google pracuje. Pierwszy z nich to Project Stream, który zakłada możliwość grania w gry typu AAA z poziomu przeglądarki internetowej. O drugim nazywanym Project Yeti wiadomo dużo mniej. W domysłach pojawia się jednak odniesienie do fizycznego sprzętu dla graczy.

Zobacz: Android Q coraz bliżej. Oto 14 nowych funkcji, które przyniesie tegoroczna wersja mobilnego systemu Google'a

Skoro nowość pojawia się w sklepie Google trudno jednak oczekiwać, że będziemy mieć do czynienia wyłącznie z usługą streamingu gier. Być może nowa propozycja Google stanowi połączenie obu wspomnianych projektów. Wszystko stanie się jasne już 19 marca. Dla mnie najbliższa jest idea sprzętu na kształt przystawki do TV, umożliwiającej streaming gier z peceta.

Źródło zdjęć: Google, GDC

Źródło tekstu: Android Authority

Komentarze
Zaloguj się