DAJ CYNK

Firmy Huawei i Baidu podpisały porozumienie w sprawie sztucznej inteligencji

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3401

Huawei i Baidu ogłosiły porozumienie o zawarciu strategicznej współpracy obejmujące swoim zasięgiem badania i rozwój nad sztuczną inteligencję (AI), platformą i technologiami oraz usługami internetowymi.Huawei i Baidu ogłosiły porozumienie o zawarciu strategicznej współpracy obejmujące swoim zasięgiem badania i rozwój nad sztuczną inteligencję (AI), platformą i technologiami oraz usługami internetowymi.

Przyszłość należy do inteligentnych urządzeń, które będą aktywnie nam służyć, a nie tylko odpowiadać na to co im zlecimy. Z solidnym zapleczem w postaci R&D, firma Huawei będzie współpracować z Baidu w celu przyspieszenia innowacji w branży ICT oraz rozwijania kolejnej generacji smartfonów i dostarczania globalnym konsumentom lepszej jakości rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji - powiedział Richard Yu, prezes Huawei's Consumer Business Group.

Era Internetu przekształca się w erę sztucznej inteligencji, w którą Baidu inwestowało już od dłuższego czasu. Współpraca z Huawei pozwoli nam natomiast przyspieszyć i przekroczyć nowe granice w rozwoju AI. Chińskie powiedzenie "pozwól zakwitnąć stu kwiatom" dobrze opisuje naszą współpracę - dziś bowiem zasialiśmy nasiona, które wierzę, że niebawem wyrosną w liczne kwiaty - powiedział Robin Li, dyrektor generalny i prezes firmy Baidu.

Obie firmy planują stworzenie otwartego ekosystemu, który będzie korzystał z platformy HiAI Huaweia oraz Baidu Brain. Wykorzystane będą także Neural Network Processing Unit (NPU), jednostka Huaweia do obsługi sztucznej inteligencji oraz PaddlePaddle, samoucząca się struktura Baidu. Firmy będą również wspólnie pracować nad systemami rozpoznawania głosu i obrazu dla inteligentnych urządzeń, aby umożliwić płynniejszą interakcję ludzi z maszynami. W planach jest też budowa ekosystemu rzeczywistości rozszerzonej (AR), scalającej sprzęt i oprogramowanie w celu stworzenia bardziej wciągającego i dostępnego doświadczenia AR dla codziennych użytkowników.

Jak podaje Huawei w informacji prasowej, współpraca obu firm ma pomóc stworzyć fundamenty dla trwałego ekosystemu mobilnego oraz sztucznej inteligencji. Ma to prowadzić do rozwoju technologii przyszłości, która będzie w stanie lepiej zrozumieć i służyć użytkownikom, a także promować lepsze ekonomiczne i socjalne rozwiązania dla całym świecie.

Zobacz: LG ThinQ - nowa marka dla inteligentnych produktów
Zobacz: Inteligentny robot o "ludzkich dłoniach" może zrewolucjonizować produkcję elektroniki
Zobacz: Która sztuczna inteligencja jest najinteligentniejsza?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu