DAJ CYNK

Facebook obłożony grzywną w Kanadzie

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2750

Like - znak rozpoznawczy Facebooka

Facebook regularnie musi mierzyć się w sądach z oskarżeniami dotyczącymi tego, że portal niespecjalnie przejmuje się prywatnością użytkowników. Teraz serwis został obłożony grzywną w Kanadzie.

Lista krajów, które nałożyły karę na Facebooka jest naprawdę długa. Niektóre (jak USA) robią to z powodu skandalu z Cambridge Analytica, inne z powodu kneblowania przez serwis ust niepoprawnym politycznie ugrupowaniom (Włochy). Na tej liście znajdziemy jednak też Wielką Brytanię, Australię, Węgry i wiele innych. Teraz do ich grona dołączyła Kanada, która nałożyła na portal karę w wysokości 9 milionów dolarów kanadyjskich.

Przewinieniem Facebooka jest nieuprawnione przekazywanie danych użytkowników twórcom innych aplikacji oraz zwyczajne głoszenie nieprawdy dotyczące respektowania prywatności. Co na to przedstawiciele portalu? Cóż, ogłosili oni, ze nie zgadzają się z postanowieniem Kanadyjczyków, ale... nie będą się apelowali i zapłacą karę. Ocenia się, że obecnie w Kanadzie z usług Facebooka korzystają 24 miliony użytkowników.

Zobacz Facebook jednak nie będzie oznaczać nieprawdziwych informacji, bo... ludzie mu nie wierzą
Zobacz Facebook pozwany w Australii za skandal Cambridge Analytica

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: BBC

Przewiń w dół do następnego wpisu