DAJ CYNK

EpicGames, Spotify, ProtonMail, Deezer i inni zakładają sojusz przeciw Apple'owi

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5986

Coalition for App Fairness

Świat technologii jest pełen przeciwników Apple'a. Teraz najbardziej nieprzejednani z nich zawiązali oficjalny sojusz. Na liście znajdziemy takich graczy jak Spotify, Deezer, Epic Games czy ProtonMail.

O walce Epic Games i Apple informujemy od samego początku. Producent gier uznał, że czas zmusić Apple'a do poluzowania reguł dotyczących aplikacji z jego ekosystemie. Są one o wiele bardziej surowe niż te, które dotyczą świata Androida. Teraz do Epic Games dołączyli oficjalnie inni. Firmy zawiązały nawet oficjalny sojusz o nazwie Coalition for App Fairness. W jej składzie można znaleźć takie organizacje jak: Epic Games, Spotify, Basecamp, Blix, Blockchain.com, Deezer, Europejską Radę Wydawców, Match Group, News Media Europe, Prepear, ProtonMail, SkyDemon, oraz Tile, Są tam też grupy non-profit.

Zobacz: Apple grozi... firmie z symbolem gruszki

Epic Games jest tutaj oczywisty. Spotify od dawna uważa, że Apple konkuruje nieuczciwie i automatycznie jest faworyzowany w świecie iOS. Spotify musi bowiem oddawać część przychodów Apple'owi. Podobne argumenty podnosi Deezer. Należy przypomnieć, że zarówno Szwedzi jak i Francuzi konkurują z Apple Music. Pamiętacie jak Apple groził kanadyjskiej firmie pomagającej robić listę zakupów? To to jest właśnie Prepear. Ciekawa jest Europejska Unia Wydawców. W jej skład wchodzą między innymi Axel Springer oraz Agora. Koalicja uważa, że powinny powstać regulacje i odpowiednie prawodawstwo, które wyrównałyby szanse. Grupa z pewnością ma pewne szanse na terenie Unii Europejskiej. Komisja Europejska słynie bowiem ze swojej niechęci do Apple'a.

Zobacz: Epic Games: Apple to kłamca i monopolista
Zobacz: Spotify krytykuje Apple One

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: mspoweruser, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu