DAJ CYNK

Epic Games: Apple to kłamca i monopolista

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3767

Fortnite trafił do Google Play

Epic Games postanowił odpowiedzieć na najnowsze oskarżenia Apple'a pod swoim adresem. Przedstawiciele firmy Tima Sweeneya zrobili to w sposób bardzo dobitny.

Z czym kojarzy się Apple? Przede wszystkim z iPhone'ami, w dalszej kolejności z innymi swoimi produktami. Niektórzy pewnie odpowiedzieliby, że myślą o Jobsie, inni żartobliwie wspomnieliby o zagorzałych fanach firmy. Epic Games przekonuje natomiast, że pierwszym skojarzeniem powinien być kłamca i monopolista. Producent gier wprost stwierdził, ze ilekroć Apple się wypowiada i atakuje Epic Games, to tak naprawdę kłamie. Twórcy Fortnite'a po raz kolei zaapelowali o uznanie Apple'a za monopolistę, który narzuca warunki rozprowadzania aplikacji. Dla kontrastu Google, który też pobiera 30% przychodów nie zabrania rozprowadzania gry w innych sklepach. W ten sposób Epic Games może udostępniać grę na swojej stronie lub w sklepie Galaxy Store. W świecie Apple'a nie ma takiego wyboru.

Epic Games wspomniał również, że Apple zwyczajnie kłamie sugerując, że to wszystko przez spadającą popularność Fortnite'a. Apple głosił bowiem, że Fortnite stracił 70% zainteresowania graczy. Epic Games wskazał jednak, ze Apple specjalnie tak dobrał okres w Google Trends, że jako moment porównania wybrał limitowane wydarzenie w grze, które było niezmiernie popularne. Epic Games zaznacza, że sama liczba aktywnych graczy od tego czasu urosła.

Zobacz: Epic Games wnioskuje by sąd przywrócił Fortnite'a. Robi to w... 182 stronach
Zobacz: Spotify krytykuje Apple One

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: phonearena

Przewiń w dół do następnego wpisu