DAJ CYNK

Emitel zawarł ugodę z TV Spectrum

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4218

Emitel TV Spectrum ugoda

Spółki Emitel oraz TV Spectrum doszły do porozumienia w sprawie zakończenia sporu sądowego o rozliczenia za usługi dostępu TV Spectrum do Multipleksu 8 i nadawanego w jego ramach kanału Nova TV.

Multipleks 8 powstał w 2016 roku i jego operatorem technicznym został Emitel. Na MUX-8 nadawane nadawany jest między innymi kanał Nova TV, co - według spółki TV Spectrum, do której należy ten kanał - było błędem. Nadawca twierdził, że multipleks ten sprawiał problemy, co między innymi doprowadziło do sprzedaży pozostałych udziałów TV Spectrum Cyfrowemu Polsatowi.

Zobacz: TV Spectrum ma nową Radę Nadzorczą. Jest w niej Zygmunt Solorz

- Błędem było startowanie w MUX-8 z Nową TV. Ten multipleks nigdy nie powinien zaistnieć, był wadliwy, bo wymagał przestawiania anten z powodu innej polaryzacji i innego rozmieszczenia masztów, o czym nie wiedzieliśmy, kiedy na nim startowaliśmy. Widać po wynikach wszystkich nadawców, że nikt nie odniósł sukcesu.

- powiedział miesiąc temu Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej ZPR Media, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl

Spółka TV Spectrum rozpoczęła spór prawny z Emitelem uznając, że nie płacił operatorowi MUX-8 za przydzieloną częstotliwość proporcjonalnie do jej pokrycia technicznego. Powstały zaległości płatnicze, o które upomniał się Emitel.

- Stanowisko Emitel w tej sprawie pozostaje niezmienne. Umowa z TV Spektrum jest przez Emitel prawidłowo wykonywana i nie ma żadnych podstaw dla wstrzymywania się z zapłatą jakiejkolwiek części należnego z tego tytułu wynagrodzenia. Kwestia ta nie jest sporna w relacji z żadnym innym nadawcą obecnym na multipleksie 8 telewizji naziemnej.

- powiedziała przed miesiącem Agnieszka Sobucka, manager ds. komunikacji i PR, rzecznik prasowa firmy Emitel

Koniec sporu

21 października 2020 roku Emitel poinformował w komunikacie o zawarciu ugody z TV Spectrum. Obie strony uznały, że podstawą rozliczeń jest zawarta przez nie umowa z października 2016 roku. Szczegółowych warunków ugody jednak nie ujawniono. Porozumienie doszło do skutku po przejęciu kontroli nad TV Spektrum przez Telewizję Polsat.

Zarządy Emitel i TV Spektrum są zadowolone z porozumienia, które kończy kilkuletni spór i sprzyja dalszej zgodnej realizacji łączącej je umowy.

- napisano w komunikacie

Zobacz: Nowy Cyfrowy Polsat – Twoja telewizja nie potrafi aż tyle
Zobacz: Właściciel Grupy Polsat ma koronawirusa. Zygmunt Solorz przechodzi zakażenie bezobjawowo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Emitel, Wirtualnemedia.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu