DAJ CYNK

Czechy mówią nie Amerykanom i dają zielone światło firmie Huawei

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16337

Czechy Huawei zielone światło 5G

Czechy odrzuciły amerykańskie porozumienie w sprawie bezpieczeństwa sieci 5G. Oznacza to, że nasz południowy sąsiad nie zamierza wykluczać firmy Huawei z procesu wdrażania 5G w swoim kraju.

Zobacz: Czy da się w Polsce zbudować 5G bez Huaweia? Za i przeciw

Jak podaje czeski portal info.cz, strona czeska przekonuje, że zajmuje wspólne z Unią Europejską stanowisko i nie chce podejmować jednostronnych kroków, mimo trwających od dawna nacisków ze strony Stanów Zjednoczonych, dążących do zakazania firmie Huawei budowy sieci telekomunikacyjnych. UE uzgodniła już procedurę i zasady, które opisano w tak zwanym toolboxie. Zasady te nie wykluczają żadnej konkretnej firmy, ale nakładają na wszystkich dostawców te same wymogi bezpieczeństwa.

Zobacz: Projekt Huawei Tashan, czyli Kiriny zmartwychwstaną
Zobacz: Huawei Next-Image - zwycięzcy polskiego etapu konkursu fotograficznego

- Republika Czeska musi dokładnie zbadać każdego potencjalnego dostawcę pod kątem cyberbezpieczeństwa. Zasady przebiegu tego procesu będą zawarte w Akcie o cyberbezpieczeństwie, a obecna aukcja 5G będzie zgodna z tym prawem. Jasno określamy parametry tego, czym jest to bezpieczeństwo i jak musi się zachować potencjalny operator, który wprowadzi sieć 5G. I nie mówmy, czy to ta czy ta firma, ale wprowadzimy konkretne zasady, których będzie należało ściśle przestrzegać.

- powiedział Karel Havlíček, czeski wicepremier oraz minister przemysłu, handlu i transportu w wywiadzie dla publicznej telewizji czeskiej

- Przedstawiciele Republiki Czeskiej uczestniczyli w przygotowaniu unijnego toolboxa, można więc o nich mówić jak o jednym z liderów w kwestii cyberbezpieczeństwa w Europie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że czeski rząd w swoich decyzjach dotyczących rozwoju sieci komunikacyjnych bierze pod uwagę faktyczne kwestie dotyczące cyberbezpieczeństwa, a nie grę polityczną. Mam nadzieję, że podobnie racjonalne i merytoryczne podejście zaproponuje polski rząd.

- powiedział Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska

Zobacz: Szwajcarski Sunrise nie zamierza przerywać współpracy z firmą Huawei
Zobacz: Francja również nie odrzuca inwestycji firmy Huawei

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu