DAJ CYNK

Czas wylecieć z gniazda. Realme uniezależnia się od Oppo

Michał Świech

Wydarzenia

Realme uniezależnia się od Oppo

Oppo, OnePlus i Realme byli jak szczęśliwa rodzina. Teraz jednak Realme wreszcie postanowił wylecieć z gniazda. Firma wycofuje się ze wspólnego sklepu.

Największym graczem na rynku smartfonów wbrew pozorom nie jest Samsung. Cichym królem jest właściciel czterech dużych marek. BBK Electronics ma w swoim portfolio cztery różne firmy, ale stosunki pomiędzy nimi są dosyć skomplikowane. Vivo, Oppo, Realme i OnePlus mają pomiędzy sobą dość skomplikowaną siatkę zależności. 

Realme już nie chce być tańszym Oppo?

Najbardziej niezależnym członkiem rodziny jest Vivo. To właśnie on jest najbardziej oddalony od reszty swoich braci i jest stosunkowo najbardziej oryginalny. Niebieska marka jest też najbardziej ostrożna w ekspansji międzynarodowej.

Oppo, Realme i OnePlus utworzyły nawet wspólne kierownictwo o nazwie OPlus. Nic w tym dziwnego, Realme i OnePlus wywodzą się właśnie z Oppo. OnePlus nawet wrócił ostatnio pod opiekuńcze skrzydła Oppo. OPlus utworzył w Chinach wspólny sklep internetowy, gdzie można było kupić urządzenia trzech marek.

Nazywał się on Huantai Mall, jednak później zmienił nazwę na Oppo Mall. Były tam sekcje dla telefonów Oppo, OnePlusa i Realme. Teraz jednak Chińczycy kupią tam wyłącznie modele Oppo i OnePlusa. Realme się wycofał z Oppo Mall.

Powodem jest chęć uniezależnienia się. Realme ma odpalić w Państwie Środka swój własny sklep.

Zobacz: Realme Band 2 już w Polsce. Tania opaska z wieloma funkcjami
Zobacz: Realme C30 zaprezentowany. To nowy budżetowiec marki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: telepolis

Źródło tekstu: gizmochina

Przewiń w dół do następnego wpisu