DAJ CYNK

Cyfrowy Polsat chce wypłacić rekordową dywidendę

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7140

Cyfrowy Polsat chce wypłacić akcjonariuszom prawie 600 mln złotych dywidendy. Przeznaczony zostanie na to cały ubiegłoroczny zysk netto.

Dywidenda o łącznej wartości 594,78 mln złotych pochłonęłaby cały ubiegłoroczny zysk netto powiększony o 106,26 mln złotych kapitału zakładowego spółki, który na koniec 2018 roku wynosił prawie 3,5 mld złotych. W przeliczeniu na jedną akcje daje to 93 grosze. Byłaby to najwyższa dywidenda od 11 lat, odkąd Cyfrowy Polsat jest obecny na giełdzie.

Zobacz: Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 1Q2019: zysk netto wyższy o 25% od oczekiwań

Wypłata całej kwoty miałaby odbywać się w dwóch transzach - po 48 groszy w lipcu oraz po 43 grosze w październiku, czyli łącznie 287,8 mln złotych oraz 306,98 mln złotych. Największym beneficjentem dywidendy byłby największy udziałowiec spółki, czyli Zygmunt Solorz, który otrzymałby 341 mln złotych. To w dużej mierze od jego decyzji zależeć będzie wypłata. Bezpośrednio i poprzez spółki zależne posiada on 65,97% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy, których głos będzie decydujący w sprawie dywidendy. 

Zobacz: Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 2018 roku - wzrost liczby usług abonamentowych i przychodów, spadek liczby klientów
Zobacz: Plus daje bon turystyczny o wartości 100 euro za zawarcie dwóch umów abonamentowych

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu