DAJ CYNK

Cyfrowy Polsat jest gotowy uruchomić 5G - twierdzi prezes Grupy

Marian Szutiak

Wydarzenia

Cyfrowy Polsat 5G gortowe do uruchomienia

Prezes Cyfrowego Polsatu Mirosław Błaszczyk podzielił się kilkoma informacjami na temat kierowanej przez siebie spółki, w tym dotyczącymi technologii 5G. Operator jest gotowy do uruchomienia komercyjnej sieci najnowszej technologii w pasmie 2600 MHz.

Operator sieci Plus, wchodzący w skład Grupy Cyfrowy Polsat, zapowiadał start komercyjnej sieci 5G w pasmie 2600 MHz w pierwszym kwartale 2020 roku. Kwartał się skończył, a uruchomienie nie nastąpiło. Jak jednak powiedział Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu, sieć 5G należąca do kierowanej przez niego firmy jest już gotowa i może zostać w każdej chwili uruchomiona.

Zobacz: Plus: Robimy prawdziwe 5G, a nie fioletowy marketing
Zobacz: Plus rozpoczyna budowę komercyjnej sieci 5G w pasmie 2600 MHz

- Nasza sieć 5G jest już gotowa i w każdej chwili możemy ją uruchomić. Będzie to pierwsze komercyjne 5G w Polsce, tak jak pierwsi wprowadzaliśmy LTE w Polsce, tak teraz również chcemy być na czele. Pokazujemy w ten sposób, że polska firma, polski operator telekomunikacyjny może być liderem technologicznym w swojej branży. My nigdy nikogo nie gonimy i na nikogo się nie oglądamy – koncentrujemy się na sobie i swoim działaniu – i bardzo dobrze czujemy się w żółtej koszulce lidera i ścigającym nas peletonem.

- powiedział Mirosław Błaszczyk w rozmowie z Rzeczpospolitą

Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu
Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu (źródło: wirtualnemedia.pl)

Prezes Cyfrowego Polsatu powiedział również, że Grupa weźmie udział w organizowanej przez UKE aukcji na zasoby radiowe z pasma 3,6 GHz. Jednocześnie Mirosław Błaszczyk nie chciał skomentować ostatniej decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wstrzymaniu biegu terminu na składanie ofert wstępnych w aukcji 5G.

- Prezes UKE podjął taką decyzję w oparciu o nowo obowiązującą ustawę. Skoro takie są przepisy, to nie ma tu co komentować.

- powiedział Błaszczyk

Cały wywiad z szefem Cyfrowego Polsatu można przeczytać na stronie cyfrowa.rp.pl.

Zobacz: Aukcja 5G przegrywa z koronawirusem. UKE zawiesza termin składania ofert wstępnych
Zobacz: Zdobywcy Mount Everest mogą korzystać z 5G sieci China Mobile

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Przewiń w dół do następnego wpisu