DAJ CYNK

[Aktualizacja] Statystyki przenośności numerów w 1Q2018

09.04.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16363

Ważne 17

2

W I kwartale 2018 roku tylko Polkomtel, spośród operatorów z Wielkiej Czwórki, zanotował dodani bilans.



W I kwartale 2018 roku tylko Polkomtel, spośród operatorów z Wielkiej Czwórki, zanotował dodani bilans.

W I kwartale 2018 roku przeniesionych zostało 508 677 numerów. Najwięcej, bo 181 079 numerów zostało przeniesionych w styczniu.

Play na minusie, koniec reklam o byciu liderem

Po raz pierwszy w historii Play zanotował ujemny bilans przeniesionych numerów. Klienci operatora przenieśli do innych sieci 1 047 numerów więcej, niż przenieśli ich do Play. Najgorszy bilans zanotował Orange. Pomarańczowi zakończyli kwartał z 18 612 numerami na minusie. T-Mobile oddał 4 395 numerów więcej niż przyjął, a Plus zakończył kwartał z 1 777 numerami na plusie.

asd

1Q2018 Oddał Udział oddań Przyjął Udział przyjęć Bilans
Orange 136614 27% 118002 23% -18612
T-Mobile 101096 20% 96701 19% -4395
Play 153158 30% 152111 30% -1047
Plus 94404 19% 96181 19% 1777
Pozostali 23405 5% 46202 9% 22797


Nieoczekiwanym liderem przenośności numerów w I kwartale 2018 roku był Premium Mobile z wynikiem 10 637 numerów na plusie. Drugie miejsce przypadło Aero2 - 6 718 numerów więcej przeniesiono do sieci, niż z niej zabrano.



[Aktualizacja 10.04.2018 godz. 18:46]

12 kwietnia Cyfrowy Polsat wyłączy usługi głosowe MVNO. Właśnie z tego powodu w tabelach widoczne jest odejście od tego operatora ponad 4 tysięcy klientów i brak jest osób przychodzących.

Wyłączenie Multioferty nie powoduje dla Państwa żadnych zmian w wysokości opłat za usługi. W związku z tym procesem nie poniosą Państwo żadnych dodatkowych kosztów. Zapewniamy, że nadal będą mogli Państwo korzystać ze swoich dotychczasowych usług Telewizji i Internetu. Teraz będą one traktowane niezależnie - napisał Cyfrowy Polsat w oświadczeniu.

Osoby, które korzystały z usługi telefonicznej Cyfrowego Polsatu, dostały ofertę bezpłatnego przeniesienia swojego numeru do wybranego operatora, przy czym łatwo można się domyślić, że preferowanym operatorem był Polkomtel, należący do Grupy Cyfrowy Polsat.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
186. ~Komar2018
1

2018-04-18 08:54:13

A ja napiszę swoje jestem w Play od 10 lat i nie mam problemy z zasięgiem czy netem.

Odpowiedz

185. wlo
0

2018-04-11 09:02:08

I historyczni - odkąd w statystykach PLI się pojawił ten operator, jedtnie w 3 kwartale 107 zyskał 17 a stracił aż 18 numerów? Przy pozostałych kwartałach o po stronie strat i plus przy zyskach?Z pewnością znasz przyczynę? Mnie to bardzo zaciekawiło, a pojęcia nie mam jakie są tego przyczyny - ważne w tym przypadku.

Odpowiedz

184. wlo
0

2018-04-11 08:41:07

A jakbyś przyczyny wzrostu z zera do 5 operatora PPHU Karolina wskazał - wszak to bardzo istotne sprawy są... Byłbym wdzięczny.

Odpowiedz

183. wlo
0

2018-04-11 08:33:34

A propos przyczyn... Jakie są przyczyny roznących ubytków Pleja? A rosną odkąd statystyki PLI są prowadzone.Skoro to takie istotne - pewnie to też wiesz. Wiesz przecież wszystko! ;-)

Odpowiedz

182. wlo
0

2018-04-11 08:30:06

179 - nie przejmuj się mną ;-)Nie mam problemu z faktem czy operator, z którego usług korzystam, zyskuje czy traci, m najwięcej czy najmniej. Zresztą nie jest to jedyny operator, z którego usług korzystam. To ma dla mnie mniejsze znaczenie.180 - to mnie jeszcze mniej obchodzi jakimi metodami operator zdobywa klientów. Plej też może taki program zrobić - zakazu nie ma razczej? Wg skali zyskaliby dziesiątki tysięcy ;-)

Odpowiedz

181. ~
0

2018-04-11 06:31:24

Ja tylko czekam az mi się skończy umowa z niemiecką siecią i koniec współpracy i wspierania.

Odpowiedz

180. ~pabloki
0

2018-04-10 22:52:22

wlo i pozostali którzy nie wiedza dlaczego premim mobile zyskuje . oni maja program ambasador w którym nagradzaja kasą za zwerbowanie.

Odpowiedz

179. ~pabloki
0

2018-04-10 22:37:19

tą aktualizacją newsa prawie wlo do zawału doprowadzicie . on tak się spinał o ten ubytek cyfrowego a wszyscy prócz niego wiedza skąd ten ubytek wynika. wszyscy mogą poczytac jak wlo sie do mnie wyżej rzuca gdy wyjaśniam co trzeba zrobić dla szacunku realnego ubytku w cyfrowym . wlo widzi tylko ubytek i nie interesują go przyczyny które są bardzo istotne. niepojęte też że wlo rzuca się o podmiot powiązany z plusem tak akcentując ten "ubytek" . to jest dla mnie szok.

Odpowiedz

178. LuiN
0

2018-04-10 22:06:11

@177, Widz - serio przy tych prawie 100 tys. przyjętych numerów 4 tys. robią Ci różnicę? Dodaj sobie Netię, Aero2 oraz Premium Mobile i cała grupa i tak będzie na dużym plusie.

Odpowiedz

177. ~Widz
0

2018-04-10 21:33:06

@176. Po aktualizacji wiadomości już wyraźnie widać jak Polkomtel wskoczył na pierwsze miejsce. 4 tysiące numerów z Cyfrowego Polsatu.

Odpowiedz

176. ~ReVoLTE
-1

2018-04-10 21:21:11

Lider jest jeden od lat i jest nim Polkomtel. Wyniki to potwierdzają.Z T-Mobile nikt nie chce współpracować, nawet z Orange się pokłócili. Widać, że z Niemcami nie da się porozumieć.Ja z całego serca kibiców Plusowi

Odpowiedz

175. ~Tom
0

2018-04-10 20:53:38

@174. Play zaliczył minus, ale taki malutki, minusek taki (w porównaniu do pomarańczy). Plusowi się udało, pierwszy raz od wielu wielu lat.

Odpowiedz

174. Kryniczanin
0

2018-04-10 20:30:35

Historyczny moment...Play po 11 latach przestał być nr 1 w numerach na plus.

Odpowiedz

173. ~Gliwice
0

2018-04-10 20:08:55

LycaMobile Polska pikuje

Odpowiedz

172. ukefake
0

2018-04-10 19:38:01

zaraz zaraz, ale przecież kwiecień jest 2 kwartale więc po co TERAZ wspominać o akcji CP?

Odpowiedz