TP chce sprzedawać ubezpieczenia

Telekomunikacja Polska szuka partnera, z którym będzie wdrażać usługi ubezpieczeniowe. Chętnych firm ubezpieczeniowych nie brakuje - pisze Puls Biznesu.

Redakcja Telepolis
17
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
TP chce sprzedawać ubezpieczenia

Telekomunikacja Polska szuka partnera, z którym będzie wdrażać usługi ubezpieczeniowe. Chętnych firm ubezpieczeniowych nie brakuje - pisze Puls Biznesu.

TP pod koniec ubiegłego roku wysłała wstępne zapytanie ofertowe do firm ubezpieczeniowych. Jak powiedział Krzysztof Sieczkowski, dyrektor rozwoju produktów Grupy TP, zainteresowanie było spore, stawiło się kilkunastu chętnych, w tym większość z pierwszej dziesiątki. Wybrany przez telekom ubezpieczyciel będzie pomagał przy wprowadzaniu kolejnej usługi - ubezpieczeń mieszkaniowych.

Jak pisze gazeta, operator chce dokonać wyboru partnera w pierwszej połowie roku. Decyzja o wyborze firmy zależeć będzie od negocjacji oraz m.in. od rezultatów współpracy z dotychczasowym partnerem.

Od kilku miesięcy Orange oferuje swoim klientom we współpracy z Generali ubezpieczenie podróżne, które od grudnia dostępne jest także przez SMS. Orange oferuje także ubezpieczenia utraty aparatu telefonicznego i płacenia rachunku telefonicznego w wypadku utraty pracy. Z obu usług korzystało ponad 120 tys. abonentów.

Dalsza część tekstu pod wideo