DAJ CYNK

Zmiany w YouTube Originals – filmy za darmo dla wszystkich, ale z reklamami

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 6879

YouTube wprowadza zmiany w swojej usłudze YouTube Originals, w której dotąd użytkownicy płatnego YouTube Premium mogli się cieszyć filmami i serialami dostępnymi tylko dla nich. Teraz te produkcje będą za darmo dla wszystkich, ale z reklamami.

YouTube rozesłało informacje do użytkowników usługi Premium o nadchodzących zmianach w dostępie do filmów YouTube Originals, a także o nowościach w YouTube i YouTube Music. 

Subskrybenci YouTube Premium nadal mogą oglądać filmy YouTube Originals, całe sezony różnych programów i transmisje na żywo od razu w momencie premiery i bez reklam. Nowością jest natomiast to, że nowe seriale YouTube Originals, filmy i wydarzenia na żywo opublikowane po 24 września 2019 r. zostaną udostępnione zwykłym widzom do oglądania za darmo, ale z reklamami.

Zobacz: YouTube blokuje filmy z walkami robotów, bo bierze je za zwierzęta
Zobacz: YouTube Premium w końcu pozwoli pobierać filmy FullHD

W przypadku seriali subskrybenci zyskają natychmiastowy dostęp do wszystkich odcinków nowego sezonu, a zwykli widzowie będą musieli czekać na premierę każdego nowego odcinka. W większości przypadków wersje reżyserskie i dodatkowe materiały do filmów YouTube Originals i wydarzeń na żywo będą dostępne wyłącznie dla subskrybentów. 

Zmiany w pobieraniu plików z YouTube

Poza wcześniejszym dostępem do YouTube Originals dzięki subskrypcji Premium abonent może oglądać filmy bez reklam, odtwarzać treści w tle, a także pobierać filmy z YouTube (w tym YouTube Originals) na telefon, by obejrzeć je offline. Powstała także sekcja „Te filmy warto pobrać” na karcie Biblioteka w aplikacji YouTube, aby umożliwić użytkownikowi przeglądanie i pobieranie wybranych, polecanych przez serwis filmów.

Zobacz: Nowość w YouTube Music Premium: płynne przełączanie się do teledysków
Zobacz: Bohemian Rhapsody” z miliardem odtworzeń na YouTube. Konkurs dla fanów Queen

Zmiany w YouTube Music

Subskrypcja Premium nadal będzie obejmować nieograniczony dostęp do YouTube Music (Android/iOS), gdzie abonent może słuchać muzyki bez reklam, offline i przy wyłączonym ekranie. Dodatkowo pojawiły się jednak nowości: przełączanie się między trybem audio a wideo, o czym już pisaliśmy, a także inteligentne pobieranie. Ta druga funkcja pozwala na automatyczne pobieranie nawet 500 piosenek z ulubionych playlist i albumów. Obecnie ta funkcja jest dostępna tylko na urządzeniach z Androidem.

Zobacz: „Bohemian Rhapsody” z miliardem odtworzeń na YouTube. Konkurs dla fanów Queen
Zobacz: Filmy bez reklam i muzyka w tle - YouTube Music i YouTube Premium w Polsce

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: 9to5google

Źródło tekstu: YouTube

Przewiń w dół do następnego wpisu