DAJ CYNK

Nowość w YouTube Music Premium: płynne przełączanie się do teledysków

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 5878

Subskrybenci usług Premium na YouTube Music mogą teraz, słuchając utworu ulubionego artysty, płynnie przełączyć się na teledysk z tym samym nagraniem - wszystko bez przerw i jakichkolwiek zakłóceń. To nowa funkcja wprowadzona w YouTube Music i YouTube Premium.

Zobacz: Filmy bez reklam i muzyka w tle - YouTube Music i YouTube Premium w Polsce
Zobacz: 100 GB Internetu na filmy i muzykę z YouTube dla użytkowników Play na kartę

Przełączanie między utworami muzycznymi a teledyskami jest bardzo proste - wystarczy  wybrać jeden przycisk. Po rozpoczęciu odtwarzania muzyki, w aplikacji, w górnej części okładki płyty pojawi się przycisk „wideo”. Po jego dotknięciu w tym samym oknie niemal natychmiast, bez żadnego ładowania czy wyszukiwania, pojawi się teledysk powiązany ze słuchanym nagraniem. Można go oglądać do końca, ale można też cofnąć się do samego odtwarzania. Wszystkie te operacje przebiegają płynnie i w żaden sposób nie wpływają na odbiór muzyki i obrazu.  

Żeby ta funkcja mogła działać tak sprawnie, You Tube dokonał dokładnej synchronizacji  czasowej ponad pięciu milionów teledysków i odpowiadających im nagrań dźwiękowych. To gwarantuje, że podczas przełączania się nie nastąpi nawet sekundowe przesunięcie, bez względu na to ile razy użytkownik zmieni sposób odtwarzania. 

Nowa funkcja podczas przejścia z teledysku do słuchania muzyki pomija także dodatkowe dźwięki, których nie ma w oryginalnych nagraniach audio, lecz zostały dołączone do wideoklipu - czyli na przykład długie filmowe wprowadzenia.

Zobacz: YouTube zaczyna porządki. Koniec mowy nienawiści, szerzenia dezinformacji i teorii spiskowych
Zobacz: Z pakietu Play nie da się korzystać. YouTube miał być za darmo, a są pobierane opłaty

Ponieważ nie wszyscy mają chęć oglądania teledysków, nową funkcję można całkowicie dezaktywować w ustawieniach aplikacji. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, że użytkownik słuchając muzyki, przez przypadek przełączy się na wideo.

Płynne przełączanie się dostępne jest w aplikacji YouTube Music na Androida oraz iOS  w usłudze YouTube Music Premium.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: YouTube

Źródło tekstu: YouTube

Przewiń w dół do następnego wpisu