DAJ CYNK

Liczba subskrybentów CDA Premium przekroczyła 200 tysięcy

11.09.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 4621

Ważne 0

0

Po raz pierwszy w historii serwisu liczba subskrypcji płatnego kanału sVOD CDA Premium przekroczyła 200 tys. Według spółki wpływ na rekordową sprzedaż ma zarówno oferta CDA Premium, jak i coraz lepsza dostępność samej aplikacji oraz powiększająca się liczba partnerskich punktów sprzedaży. 

Pod koniec sierpnia br. łączna liczba płatnych subskrypcji kanału CDA Premium wyniosła 207 tys. Jest to jak dotąd rekordowy wynik w historii usługi, która wystartowała na początku 2016 roku i cały czas konsekwentnie rośnie.

Obecnie w usłudze CDA Premium jest blisko 6500 filmów, a aplikacja CDA - zarówno na urządzenia mobilne, jak i przeznaczona dla konkretnych modeli telewizorów - dostępna jest na coraz większej liczbie urządzeń

Zobacz: VoD w Polsce rośnie jak na drożdżach. Najpopularniejsze serwisy to Netflix i CDA.pl. Wyniki raportu Multiscreening 2018
Zobacz: CDA.pl będzie zamieszczać filmy znanych YouTuberów

Od połowy roku dynamicznie zwiększa się liczba partnerskich punktów sprzedaży, w których można kupić miesięczny lub trzymiesięczny dostęp do usługi Premium. Wpływ na to ma między innymi coraz dynamiczniej rozwijana współpraca z siecią Euronet Polska. Dzięki niej kody dostępu - tzw. blistry - można kupić już w kilku tysiącach punktów. Są to między innymi stacjonarne salony kolporterów prasy, a także stacje benzynowe. Wkrótce dostęp do CDA Premium będzie można nabyć także online poprzez m.in. PKO BP i muve.pl. 

Zobacz: Aplikacja CDA pobrana ponad dwa miliony razy
Zobacz: CDA.pl z największą liczba odsłon w styczniu. Netflix z dużymi wzrostami rok do roku

Półtora miesiąca temu serwis chwalił się innym kamieniem milowym - liczbą pobrań aplikacji CDA na urządzenia mobilne oraz na Smart TV, która przekroczyła wtedy 2 miliony. Aplikację najczęściej pobierali posiadacze tabletów i smartfonów, ale wśród użytkowników telewizorów dał się zauważyć systematyczny wzrost zainteresowania. CDA nawiązało współpracę z producentami telewizorów Toshiba, JVC, Hitachi, LG, Panasonic, Sony i TCL.

Zobacz: Wrześniowe nowości w Orange VOD: komedie, horror, pokemony w 4K
Zobacz: Platforma CANAL+ to nowa nazwa nc+

Źródło tekstu: CDA.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu