DAJ CYNK

Grupa Polsat rozpoczyna testy usług hybrydowych w telewizji naziemnej

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 7748

Telewizja Hybrydowa

Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat przeprowadzą testy możliwości usług technologii hybrydowych w ramach telewizji naziemnej. Zostaną również przeprowadzone testy techniczne mające na celu zwiększenie zasięgu MUX4.

Cyfrowy Polsat chce zwiększyć zasięg nadawania kanałów nadawanych na MUX4, które docierają obecnie do 33% populacji Polski. Firma zwróciła się do UKE o zgodę na czasowe przeprowadzenie emisji eksperymentalnej w czterech nowych lokalizacjach na częstotliwości z wykorzystaniem sygnału programów Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film, Polsat Cafe, Polsat Play. Celem testów jest sprawdzenie możliwości wdrażania nowych usług w telewizji hybrydowej, będącej połączeniem linearnego przekazu sygnałów telewizji naziemnej w technologii DVB-T/DVB-T2 i przekaz internetowy w technologii HbbTV.

Zobacz: Telewizja internetowa OTT w Cyfrowym Polsacie: ruszyła nowa kampania reklamowa

W trakcie testów kanał Polsat News pojawi się w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Trójmieście w technologii DVB-T oraz technologii drugiej generacji DVB-T2. Dodatkowo kanał zostanie odkodowany na MUX4, gdzie również będą prowadzone testy HbbTV. Technologie hybrydowe zostaną też przetestowane na kanałach Telewizji Polsat dostępnych na MUX2.

Zobacz: Xiaomi Mi Mix Alpha z ekranem zajmującym ponad 100% powierzchni przedniego panelu. Jak to możliwe?

Testy startują od dzisiaj, 20 września.

Zobacz: Zadbaj o dane w swoim smartfonie, zanim ktoś zrobi to za Ciebie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat

Przewiń w dół do następnego wpisu