DAJ CYNK

Funkcje TimeShift, CatchUP i reStart na stałe w dekoderach satelitarnych Cyfrowego Polsatu

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Telewizja i VoD

Interakcje: 12231

Funkcje TimeShift, CatchUP i reStart na stałe w dekoderach satelitarnych Cyfrowego Polsatu

Po przeprowadzeniu testów wśród abonentów Cyfrowy Polsat na stałe wprowadził nowe funkcje TimeShift, CatchUP i reStart do oferty i dekoderów satelitarnych EVOBOX HD i EVOBOX LITE. 

Zobacz: Grupa Cyfrowy Polsat chce pozyskać miliard złotych na inwestycje proekologiczne

Nowości umożliwiają użytkownikom wygodne korzystanie z telewizji: przewijanie, zatrzymywanie, cofanie i oglądanie wybranych programów od początku, a także wracanie do wybranych programów nawet do 7 dni od ich emisji. 

Nowe funkcje są dostępne bez dodatkowych opłat - wymagają jedynie podłączenia dekodera do internetu. Sprawiają one, że telewizja satelitarna staje się jeszcze bardziej elastyczna.

  • TimeShift – daje możliwość zatrzymywania i przewijania wybranych programów do 3 godzin, a to pozwala jeszcze raz zobaczyć wybraną scenę czy fragment meczu w sytuacji, gdy musimy przerwać oglądanie albo coś przeoczyliśmy.
  • reStart – pozwala na oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku, co oznacza, że nie trzeba się martwić spóźnieniem na ulubiony serial, film czy format rozrywkowy. To użyteczna funkcja w momencie, gdy przełączając kanały, widz trafi na coś interesującego, a  program już trwa.
  • CatchUP – umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji, bez dodatkowych opłat i to bez konieczności nagrywania. Funkcja może okazać się przydatna, gdy emitowane są dwa lub trzy interesujące programy jednocześnie. Wtedy, jeśli są dostępne w opcji CatchUP, możemy do nich wrócić w bardziej dogodnym momencie.

Zobacz: Disney+ rośnie jak na drożdżach - w trzy miesiące zdobył 29 milionów płatnych subskrybentów

Badanie przeprowadzone przez Cyfrowy Polsat po udostępnieniu podczas testów usług nieliniowych TimeShift, CacthUP i reStart wykazało, że abonenci chcą z nich korzystać. Najczęstszą sytuacją, która spotyka prawie połowę badanych użytkowników (47%), jest natrafienie podczas przełączania kanałów na program, który już trwa. Prawie 40% użytkowników dekoderów EVOBOX HD, ze względu na brak czasu i inne zajęcia, nie może obejrzeć danego programu w momencie emisji. Tyle samo osób spotyka się z sytuacją, kiedy dwa interesujące programy są emitowane jednocześnie. Część użytkowników deklarowała, że zdarza im się zbyt późno dowiedzieć o programie lub go przeoczyć. Dla nowych funkcji takie sytuacje nie stanowią już problemu.

Zobacz: Plus i Cyfrowy Polsat: program SmartDOM ma 2 milony klientów

Teraz każdy użytkownik dekoderów EVOBOX HD i EVOBOX LITE może korzystać bez opłat z funkcji TimeShift i reStart – wystarczy podłączyć dekoder do Internetu (oba modele mają wbudowane Wi-Fi). Z kolei funkcja CatchUP jest dostępna bez opłat dla nowych klientów telewizji satelitarnej oraz obecnych, którzy przedłużą umowę z operatorem.

Zobacz: Najlepsze kanały sportowe zawsze pod ręką dzięki Evobox Stream

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat

Przewiń w dół do następnego wpisu