DAJ CYNK

UPC Polska: Gigabitowy internet światłowodowy w kolejnych miastach w Polsce

22.08.2019

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4441

Ważne 1

0

UPC Polska znowu rozszerza zasięg swojego gigabitowego Internetu opartego na światłowodach o nowe miasta. Tym razem do grona miast z szybkim łączem dołączają: Ruda Śląska, Tychy, Lubin, Gdynia i Sopot. 

UPC Polska wciąż inwestuje w rozbudowę swojej sieci światłowodowej, dzięki czemu w zasięgu Internetu o szybkości maksymalnej 1 Gb/s znajdują się już ponad 2 mln gospodarstw domowych. Do tej pory możliwość korzystania z gigabitowej prędkości mieli mieszkańcy Warszawy, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Wrocławia, Katowic, Częstochowy oraz Krakowa. Na początku września do grona giga miast dołączy także Sosnowiec.

Zobacz: Wyniki UPC Polska za 2Q2019. Ciąg dalszy wzrostów dzięki innowacjom produktowym
Zobacz: Lipcowe wyniki speedtestu: Play i T-Mobile mają najszybszy Internet mobilny, a Inea rządzi w połączeniach stacjonarnych

Oferta Internetu 1 Gb/s skierowana jest do klientów indywidualnych i biznesowych. Dzięki urządzeniu Giga Connect Box, wspierającemu taką prędkość, UPC Polska zapewnia także dostęp do wysokiej jakości sieci Wi-Fi. Wyposażone jest ono w system Smart Wi-Fi, który inteligentnie zarządza siecią bezprzewodową, zapewniając użytkownikom stabilne korzystanie z połączenia internetowego na wszystkich urządzeniach. Klienci UPC będą mogli skorzystać również z Wi-Fi Boosterów, które mogą wzmocnić sygnał Wi-Fi w każdym zakątku domu.

Zobacz: UPC Polska ma nową #OfertęDlaStudentów
Zobacz: UPC z ofertą konwergentną - telefon komórkowy, telewizja i Internet

UPC Polska dociera z Internetem i usługami telewizji cyfrowej do ponad 3,5 miliona gospodarstw domowych w Polsce. Chcąc oferować swoim klientom jeszcze więcej, operator wprowadził program podnoszenia prędkości, dzięki czemu średnia szybkość łączy wzrosła na koniec II kwartału 2019 roku do ponad 220 Mb/s.Przełożyło się to na wzrost liczby klientów korzystających z usług internetowych UPC Polska, która na koniec koniec czerwca tego roku osiągnęła ponad 1,2 mln - o 55,6 tys. więcej niż rok wcześniej. Ponad 654 tys. klientów skorzystało z modemu Connect Box.

Źródło tekstu: UPC

Przewiń w dół do następnego wpisu