DAJ CYNK

Ubigi dostarcza bezpłatne profile eSIM do laptopów, tabletów oraz najnowszych iPhone'ów XS i XR na całym świecie

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5265

Firma Transatel ogłosiła dostępność nowych profili Ubigi eSIM, które pozwalają użytkownikom korzystać z dostępu do Internetu za pośrednictwem sieci komórkowych bez konieczności posiadania fizycznej karty SIM. 

Profile eSIM Ubigi można uzyskać bezpłatnie na stronie cellulardata.ubigi.com/esim-profile/. Następnie musimy kupić plan prepaid, na przykład za pomocą aplikacji Ubigi (dla systemu iOS) lub przy użyciu profilu Ubigi Selfcare ba stronie ubigi.me. Uzyskanie w ten sposób dostępu do Internetu mobilnego jest możliwe w ponad 140 miejscach na świecie, w tym także w Polsce (zasięg 3G i 4G sieci Play i Orange).

Ile to kosztuje? Dla Polski nie został stworzony specjalny plan, więc musimy korzystać z planu kontynentalnego EUROPE+. W jego ramach otrzymamy:

  • 500 MB na 1 dzień za 4,99 dolara (około 19 zł),
  • 3 GB na 30 dni za 24,99 dolara (około 94 zł),
  • 12 GB na 6 miesięcy za 99,99 dolara (około 378 zł).

Ceny, jak widać, nie należą do najniższych. Lepiej jest w krajach, dla których stworzono dedykowane im plany. Te dla państw europejskich przedstawia poniższa grafika.

Profil eSIM jest kompatybilny z następującymi urządzeniami:

  • Acer Swift 7,
  • Microsoft Surface 5 LTE Advanced,
  • Asus Mini Transformer T103HAF,
  • VAIO Series 11,
  • VAIO Series 13,
  • VAIO Pro PF,
  • VAIO Pro PG,

a także z tegorocznymi smartfonami Apple'a: iPhone'em XS, iPhone'em XS Max i iPhone'em XR.

Transatel jest jednym z pierwszych operatorów na świecie świadczących usługi łączności dla urządzeń obsługujących eSIM, w tym zawsze połączonych komputerów Microsoftu. Firma jest również członkiem grupy zadaniowej GSMA, w ramach której 80 głównych producentów urządzeń i operatorów sieci komórkowych określa standardy branżowe dla eSIM.

eSIM oznacza wbudowany w urządzenie układ elektroniczny, który spełnia funkcje karty SIM. Może on działać z kilkoma operatorami mobilnymi naraz, a nie tylko z jednym, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kart SIM. Użytkownik końcowy może zasubskrybować ofertę operatora telefonii komórkowej i od razu pobrać odpowiedni profil eSIM, zamiast czekać na dostarczenie fizycznej karty.

Zobacz: Truphone - brytyjski operator udostępnił w Polsce usługę eSIM
Zobacz: 400 milionów smartfonów z eSIM w 2022 roku
Zobacz: Tylko Play nie chce eSIM - Orange kończy prace, T-Mobile i Plus przygotowują się

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: transatel, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu