DAJ CYNK

T-Mobile szykuje się do wprowadzenia oferty usług stacjonarnych. Pomoże w tym światłowód Orange

24.01.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8493

Ważne 0

0

T-Mobile informuje, że zakończył się kolejny etap wdrażania usług stacjonarnych. Do finalnej oferty dla klienta indywidualnego jest coraz bliżej.

Od dzisiaj z usług światłowodu T-Mobile mogą korzystać pracownicy operatora. Została dla nich stworzona specjalna oferta, możliwa do nabycia w salonach własnych. Niestety nie znamy jej warunków.

Zobacz: T-Mobile: Pierwsze komercyjne usługi światłowodowe

Wprowadzenia oferty dla pracowników oznacza, że produkt przeszedł pomyślnie wszystkie fazy testów, tak w zakresie środowiska jak i konfiguracji oferty. Docelowo T-Mobile chce wprowadzić pełną ofertę konwergentną dla swoich klientów. To z kolei może być ciosem dla Orange, choć niekoniecznie z punktu widzenia finansowego.

Oferta światłowodu T-Mobile, co możemy już teraz śmiało założyć, będzie korzystniejsza od oferty Orange. Światłowód w Orange kosztujący powiedzmy 90 zł, w T-Mobile dostaniemy zapewne nawet 20 zł taniej. Do tego dojdą zapewne różnego rodzaju oferty łączone i związane z nimi rabaty.

Zobacz: Orange podpisał umowę z T-Mobile dotyczącą dostępu do sieci światłowodowej

Czy Orange może stracić w ten sposób klientów? Tak. Czy wyjdzie na tym źle finansowo? Niekoniecznie. W końcu T-Mobile dostęp do światłowodów ma właśnie od Orange. Dlatego też każdy nowy klient T-Mobile oznacza, że część przychodów z tego klienta trafi do Orange.

Orange, pomimo cały czas rosnącej sprzedaży usług światłowodowych, który jest priorytetem w firmie (swego czasu krążył żart o tym, że prezes Orange zna po polsku tylko jedno słowo - światłowód), jest daleki o pełnego wykorzystania infrastruktury. Cały czas tylko niewielki procent klientów będących w zasięgu światłowodu z niego korzysta. A skoro Orange nie do końca jest w stanie sprzedać w pełni swoje usługi, zarabianie na nich poprzez udostępnienie ich T-Mobile może być z biznesowego punktu widzenia korzystnym posunięciem.

 

Źródło zdjęć: wł

Źródło tekstu: T-Mobile; wł

Komentarze
Zaloguj się