DAJ CYNK

T-Mobile: Pierwsze komercyjne usługi światłowodowe

18.12.2018

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 10223

Ważne 0

0

Sieć T-Mobile ogłosiła dzisiaj uruchomienie pierwszej komercyjnej usługi światłowodowego dostępu do Internetu. Pierwszym klientem została Fundacja „Dr Clown”. To kolejny krok strategii przejścia od operatora mobilnego do zintegrowanego - czytamy w komunikacie T-Mobile.

Będzie modnie, będzie konwergentnie

W ostatnią fazę weszły przygotowania T‑Mobile do zaoferowania usług konwergentnych dla klientów indywidualnych. Zwieńczenie intensywnych prac projektowych miało miejsce w ubiegły piątek, 14 grudnia 2018. Pierwszym klientem światłowodowego dostępu do Internetu została – współpracująca z T‑Mobile - Fundacja "Dr Clown".

Nasz pierwszy klient - Fundacja „Dr Clown”, będzie dla nas symboliczny nie tylko z samego faktu bycia pierwszym. Stanowi bowiem także modelowy przykład zastosowania naszej filozofii – ważne jest nie tylko, co oferujesz, ale także jak to robisz. Dzięki staraniom naszych specjalistów Fundacja będzie mogła od teraz w realizacji swoich zadań korzystać z najnowszych technologii

   – powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T‑Mobile Polska.

W ramach zawiązanej współpracy partnerskiej, Fundacja będzie korzystała z usług światłowodowych za symboliczną złotówkę. Choć Fundacja jest pierwszym komercyjnym klientem, to T‑Mobile już od miesięcy testuje kolejne procesy w ramach tzw. Friendly User Tests, w których uczestniczy niemal setka pracowników telekomu.

Podczas odbywającego się dzisiaj spotkania z prezesem T-Mobile, przedstawicielki fundacji podziękowały operatorowi za wsparcie. Co prawda Panie nie do końca potrafiły powiedzieć, z jakiego konkretnie Internetu fundacja korzystała wcześniej, ale Internet światłowodowy bardzo pozytywnie wpłynął na ich pracę. Dr Clown wykorzystuje Internet do kontaktu ze swoimi Clownami,  pracownikami odwiedzającymi szpitale, czy też domy seniora. W całym kraju jest ich ponad 600.

Obecnie Dr Clown, w dużej mierze dzięki wsparciu T-Mobile, rozszerzył swoją działalność na cały kraj. Fundacja ma w Polsce 23 oddziały.

Madżentowy światłowód od 2019 roku

Na początku przyszłego roku operator uruchomi ofertę pracowniczą na docelowo skonfigurowanych promocjach, a następnie ruszy ze sprzedażą ofert kierowanych do szerokiego rynku.

Obok dostępu do Internetu światłowodowego, T-Mobile zaoferuje klientom dostęp do telewizji. Start jest planowany na I kwartał 2019 roku.

Zobacz: Inea: światłowód symetryczny 1 Gb/s bez lojalki z okazji premiery Ralpha Demolki
Zobacz: Światłowód 900 Mb/s sieci Plus - Internet dla najbardziej wymagających klientów

Źródło tekstu: T-Mobile, wł

Komentarze
Zaloguj się